Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 31 maja 2023 napisz DONOS@

2GWDH „ZIELONY PŁOMIEŃ” NA GRUNWALDZIE

Kolejne rocznice bitwy pod Grunwaldem to również czas spotkania harcerskich drużyn grunwaldzkich. Na Polach Grunwaldzkich odbył się 44. Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki ZHP - którego organizatorami była Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich oraz Chorągiew Warmińsko-Mazurska.

W zlocie wzięło udział ponad tysiąc harcerzy, którzy założyli swoje obozy pod Grunwaldem. Jak co rokupowstały gniazda:Śląska, Wielkopolski, Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Środkowej Polski (do którego należy nasza drużyna).W tym roku wejście do naszego Gniazda zdobiła brama przygotowana i przywieziona przez naszą drużynę. Wzbudziła ona wielkie uznanie wśród całego środowiska harcerskiego.

Zlot Grunwaldzki ZHP odbył się w dniach 13-19 lipca (od poniedziałku do niedzieli). Z okazji jubileusz 70-lecia istnieniaChorągwi Warmińsko-Mazurskiej, w środę na Wzgórzu Pomnikowym odbył się uroczysty apel harcerski z udziałem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Inne ważne wydarzenia w ramach zlotu to m.in. piątkowy Apel Pamięci, poświęcony harcerzom, którzy odeszli z tego świata w czasie od poprzedniego zlotu grunwaldzkiego, oraz sobotni Apel Grunwaldzki pod Pomnikiem Bitwy pod Grunwaldem.

Dla uczestników zlotu przygotowano wiele atrakcji w tym: list od króla pisany szyfrem a w nim zadania do wykonania podczas zlotu, punkty aktywności by można było poznać historię i kulturę miejsca, nauka tańców, zajęcia ze strażakami, szkolenie strzeleckie, musztra oraz bal średniowieczny. Podczas jarmarku Warmińsko-Mazurskiego można było przez wielkie teleskopy obserwować słońce, spróbować specyfików kuchni warmińskiej oraz sprawdzić się plastycznie i manualnie.

Naszej drużynie udało się zebrać wszystkie wymagane pieczątki na glejcie, a było ich 19 i dzięki temu zdobyć dyplom i nagrodę w postaci pierścieni harcerskich. Wieczorem przed uroczystą galą odbyła się Msza Święta naszego gniazda .Zuchy i harcerze wzięli również udział w wędrówce zlotowej i odwiedzili miasteczko rycerskie. Kolejne dni upłynęły nam bardzo szybko. Nakręciliśmy krótki filmik o naszym zlocie,wyszliśmy na festyn, uczestniczyliśmy w Mszach Św., zrobiliśmy sobie bitwę na balony wodne, byliśmy na kabaretonie, oglądaliśmy rekonstrukcję bitwy, był deszcz i burze, otrzymaliśmy plakietki i dyplom, itd., itp.

Dużo by pisać. Faktem jest, że bardzo byliśmy zajęci. Czas na Grunwaldzie nieubłaganie szybko płynął, odmierzając minuty i godziny do końca zlotu. Sami nie wiemy kiedy nadszedł czas pożegnań i powrotów do domu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę