środka, 22 listopada 2017 napisz DONOS@

Skonsultują plany budowy obwodnicy Łomży

W najbliższy czwartek w ratuszu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. Spotkanie organizuje TRANSPROJEKT Gdańsk sp. z o.o., która na zlecenie GDDKiA opracowuje koncepcję programową dla połowy obwodnicy – to jest odcinka od węzła „Łomża Zachód” na skrzyżowaniu z drogą na Ostrołękę, po znajdujący się w Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew.

Celem spotkania, w którym udział wezmą projektanci gdańskiej firmy, jest poinformowanie lokalnej społeczności o planowanym przedsięwzięciu. W trakcie mieszkańcy będą mogli zapoznać się z przebiegiem drogi ekspresowej, rozwiązaniami technicznymi oraz zgłaszać swoje uwagi i wnioski.
Spotkanie to odbędzie się w czwartek 9 lipca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży (pok. nr 213) przy ulicy Stary Rynek 14, o godz. 11.00.

W przyszłym tygodniu spotkania konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie planów Via Baltica organizuje również  firma TRAKT w Katowicach, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji programowej drogi S61 dla tzw. zadanie nr 2: od węzła „Śniadowo” (z węzłem) do węzła „Łomża Południe: (bez węzła).
Te spotkania konsultacyjne odbędą się na terenie trzech gmin p[rzez których tereny przebiega planowana droga.
Gmina Śniadowo - 13 lipiec 2015r. godz. 15:00 - Gminny Ośrodek Kultury w Śniadowie, ul. Ostrołęcka 13
Gmina Czerwin - 14 lipiec 2015r. godz. 16:00 - Gminny Ośrodek Kultury w Czerwinie, ul. Szkolna 1
Gmina Łomża -15 lipiec 2015r., godz. 16:00 - Publiczne Gimnazjum nr 9 w Łomży, ul. Marii Skłodowskiej Curie 1 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0