Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 617

Tancerze B.K. Step ze złotymi medalami

- Jesteśmy niezwykle dumni z tylu osiągnięć naszych podopiecznych i szczęśliwi, że mamy zdolną i tak pracowitą młodzież, przygotowującą się również w weekendy, wieczory i noce – mówi Marek Kisiel (lat 35 i pół), którego tancerki i tancerze ze Studio Tańca B.K. Step w Łomży zdobyli 2 złote medale, srebrny i brązowy podczas European Championship & World Cup Artist Dance w Płocku. W zawodach brali udział najlepsi tancerze z Niemiec, Rosji, Węgier, Czech, Belgii, Czarnogóry i Polski. - Czasu przed mistrzostwami było niewiele, aby dopracować choreografię, dlatego wspólnie z instruktorami studia postawiliśmy na formacje i małe grupy. - W kategorii Urban Street Hip Hop Large Teams najwyższe miejsca na podium zajęły zespoły: B.K.Team (Juniors) i Skrecz (Youth & Adults) oraz w kategorii Small Teams drugie B.K.Teamki (Juveniles) i trzecie B.K.Team (Juniors).

Tancerz, instruktor i choreograf tańca Marek Kisiel znany jest głównie z założenia w lutym 2002 r. mistrzowskiej formacji chłopców w breakdance CTGroup, która zdobyła: raz mistrzostwo świata (Brema, 2005) oraz dwa razy wicemistrzostwo (Brema 2008 i Bochum 2012), dwa razy mistrzostwo Europy (Wiedeń 2008 i 2011) i trzy razy mistrzostwo starego kontynentu federacji IDO (Graz 2007, Amsterdam 2013 i Rimini 2014). - Teraz przed nami kolejne duże wyzwanie: Mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu w Zurichu w Szwajcarii – uśmiecha się założyciel grupy, nazywanej wizytówką Łomży nie tylko w świcie tańca. - Część CTGroup to studenci, dlatego poczekamy, aż pokończą sesje i obozy naukowe i sportowe, a od połowy lipca zacznie się w Łomży wakacyjne zgrupowanie tancerzy. Na Mistrzostwa Europy pojadą świetni łomżyniacy: Adrian Parzych, Maciej Brzostowski, Krzysztof Palczewski, Kacper Zientalski, Sebastian Szabłowski, Artur Listowski i ich koledzy: Paweł Chwatko z Moniek i Mariusz Bromirski z Włocławka oraz... ja. W połowie sierpnia będziemy już trenować i pracować na trzytygodniowe wakacje w Chorwacji oraz Grecji występami na rynkach i uliczkach miast kurortowych i portowych. Zarobimy na rekreacyjny pobyt i będziemy w tym samym czasie trenować. Musimy wymyślić naprawdę oryginalną choreografię na nasz 6-minutowy pokaz w Zurichu we wrześniu, żeby zaskoczyć jury. Podpatrywaliśmy wcześniej naszych głównych rywali, m.in., Anglików, więc zadanie to nie wydaje się łatwe, lecz jesteśmy optymistami. Od stycznia spotykamy się raz, dwa razy w miesiącu. Przygotowuję muzykę i czas na choreografię.

CTGroup od ponad 13 lat trenuje w Miejskim Domu Kultury DŚT w Łomży, a pozostałe zespoły od ponad roku w nowej siedzibie B.K. Step Studio przy al. Legionów. Właśnie tam odbyły się treningi do trwających całą niedzielę mistrzostw w Płocku. - Zawody rozgrywano od rana do nocy, dlatego nie zgłosiliśmy tancerzy, 9- czy 10-letnich, do kategorii solo bądź duety – tłumaczy wychowawca mistrzów parkietu. - Przecież to nie żołnierze, tylko dzieci. Po tylu rundach kwalifikacyjnych są też zmęczone. Może część nie dałaby rady dotrwać do finałów w formie, więc niech się bawią tańcami.

Kolejne wyzwanie czeka również na dwie 16-osobowe grupy reprezentacyjne łomżyńskiego tańca w listopadzie w Libercu w Czechach, gdzie odbędą się mistrzostwa świata. - Medale mistrzowskie z Płocka to już zamknięty rozdział, a cztery medale to cenna satysfakcja, ale za nami, bo przed nami nowe prace – podsumowuje Marek Kisiel, obmyślający kolejne przedsięwzięcia. - Kończy się rok szkolny. Dzieci tańczą, wyjeżdżają na turnieje i przywożą medale i nagrody, a nierzadko nawet ich rodzice nie mogą popatrzeć na swe pociechy na scenie, więc z instruktorami: Adrianną Rajkowską przygotowujemy Skrecza, a z Krystianem Pielochem BKTeamki. Miłośników tańca nowoczesnego i wszystkich naszych sympatyków zapraszamy na „B.K. Step Show” do Centrum Kultury przy ul. Sadowej 12 (wejście od Polowej) w niedzielę, 21. czerwca, o godz. 18. Popis swoich umiejętności dadzą wszystkie formacje od przedszkolaków aż po B.K. Skansen, w którym zatańczą dorośli 27 +.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę