Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

GDDKiA za rok będzie gotowa do budowy Via Baltica

- Pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku będziemy gotowi do ogłaszania przetargów na budowę, w systemie projektuj i zbuduj, drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn – obiecał Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas sesji sejmiku województwa podlaskiego. Warunkiem aby tak się stało jest zapewnienie finansowania, czyli jest podpisanie przez panią premier nowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, w którym to programie ujęta jest realizacji drogi ekspresowej przez Łomżę.

Dyrektor Doroszkiewicz powtórzył, że cała Via Baltica ma być zbudowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa o nawierzchni cementowej. Taki sam standard i nawierzchnie ma mieć także brakujący odcinek S-8 Ostrów Mazowiecka – Wyszków. Natomiast odcinek S-8 od ostrowi Mazowieckiej do Białegostoku ma mieć nawierzchnię asfaltową.  
- Na lata 2015-2023 mamy mieć na inwestycje drogowe 8,5 miliarda złotych. To dość duża kwota, która wymaga od nas wysiłku i zaangażowania aby te pieniądze wykorzystać, ale tak naprawdę to właściwie pieniądze na dwie inwestycje S8 i S61 – dodawał dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA wskazując, że na pozostałe drogi krajowe i na bieżące remonty pieniędzy jest tylko tyle aby ich stan nie pogarszał się.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę