środka, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

GDDKiA za rok będzie gotowa do budowy Via Baltica

- Pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku będziemy gotowi do ogłaszania przetargów na budowę, w systemie projektuj i zbuduj, drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn – obiecał Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas sesji sejmiku województwa podlaskiego. Warunkiem aby tak się stało jest zapewnienie finansowania, czyli jest podpisanie przez panią premier nowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, w którym to programie ujęta jest realizacji drogi ekspresowej przez Łomżę.

Dyrektor Doroszkiewicz powtórzył, że cała Via Baltica ma być zbudowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa o nawierzchni cementowej. Taki sam standard i nawierzchnie ma mieć także brakujący odcinek S-8 Ostrów Mazowiecka – Wyszków. Natomiast odcinek S-8 od ostrowi Mazowieckiej do Białegostoku ma mieć nawierzchnię asfaltową.  
- Na lata 2015-2023 mamy mieć na inwestycje drogowe 8,5 miliarda złotych. To dość duża kwota, która wymaga od nas wysiłku i zaangażowania aby te pieniądze wykorzystać, ale tak naprawdę to właściwie pieniądze na dwie inwestycje S8 i S61 – dodawał dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA wskazując, że na pozostałe drogi krajowe i na bieżące remonty pieniędzy jest tylko tyle aby ich stan nie pogarszał się.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0