Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chętni do budowy drogi do Warszawy

22 konsorcja i firmy z kraju i zagranicy zgłosiły się do udziału w przetargu na budowę odcinka drogi S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką w Wyszkowem. Wnioski do białostockiego oddziału GDDKiA, który przygotowuje także i tę inwestycję choć jest ona na terenie województwa mazowieckiego, złożyły firmy z Polski, Austrii, Czech, Hiszpanii i Włoch. Postępowanie jest dwuetapowe. Teraz urzędnicy z GDDKiA sprawdzają złożone wnioski i dopiero później wybrane firmy proszą o przedstawienie ofert cenowych.

Blisko 30-kilometrowy odcinek S8 na trasie Białystok – Warszawa powinien być gotowy na przełomie 2018 i 2019 roku. Budowę podzielono na dwa pododcinki: od Wyszkowa do węzła „Poręba” (razem z budową węzła, ok. 13 km) oraz od tego węzła do istniejącej już obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej (ok. 16 km). Droga na tym odcinku ma zyskać standard dwujezdniowej drogi ekspresowej z 5 bezkolizyjnymi węzłami i drogami serwisowymi po bokach.

Zgodnie z ogłoszeniem, które opublikowano 31 grudnia 2014 roku, maksymalny czas jaki mogą otrzymać wykonawcy na zrealizowanie obu zadań to 25 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę