Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 591

Wiceprezydenci z OKE i Kasy Stefczyka

- Żadnego związku z samorządem nie miałem. Boję się, ale jestem przekonany, że sobie poradzę – mówi Andrzej Garlicki (45 lat), dotychczas kierownik regionalny Kasy Stefczyka w Łomży, który ma objąć funkcję zastępcy prezydenta Łomży odpowiedzialnego za przedsiębiorczość i gospodarkę. Wiceprezydentem do spraw oświaty, kultury i pomocy społecznej ma zostać dr Agnieszka Muzyk (43 lata), która od lat pracuje w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i jest wykładowcą w tutejszej Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczość. - Doświadczenie, profesjonalizm, a jednocześnie cechy charakteru, które będą pomagały realizować program wyborczy – to, jak mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, zdecydowało, że właśnie ich wskazał na zastępców prezydenta. - Tworzymy dobry zespół. Jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto. Nasza współpraca będzie korzystna dla miasta – dodawał prezydent. Nowi zastępcy prezydenta Łomży funkcje w ratuszu obejmują po nowym roku. Agnieszka Muzyk od 2 stycznia, a Andrzej Garlicki od 2 lutego.

Agnieszka Muzyk z Łomży to doktor socjologii, zastępca kierownika Wydziału Badań i Analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, oraz adiunkt Instytutu Społeczno - Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tak jak Mariusz Chrzanowski związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Była m.in. kandydatką PiS w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego, oraz w listopadowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego, wygrywając ten mandat. W związku z objęciem funkcji wiceprezydenta będzie musiała zrezygnować z mandatu radnego województwa. 
- O wiele bardziej efektywna i przydatna dla mieszkańców mogę być pełniąc funkcję w której będę miała realny wpływ na rzeczywistość – mówiła Muzyk. - Urząd i jednostki podległe miastu powinny funkcjonować jak sprawne firmy. Mam nadzieję, że nasz zespół będzie to gwarantował. Panie prezydencie utożsamiam się z Pańską wizją rozwoju miasta. Ta wizja jest jedyną możliwą dla miasta Łomży - dodawała.

Andrzej Garlicki (45 lat) od 14 lat związany jest z Kasami Stefczyka. Ostatnio pełnił funkcję kierownika regionalnego Stefczyk Finanse w Łomży. Na samym początku podziękował prezydentowi Chrzanowskiemu „za zaufanie i odwagę” w powierzeniu mu tak odpowiedzialnej funkcji. Mówił, że długo się zastanawiał, ale przekonała go „osobowość prezydenta, jego determinacja, plan dla Łomży, wizja naprawy miasta”.
- Jestem przekonany, że moje korporacyjne doświadczenie uda się przełożyć na efektywną pracę dla miasta. Umiejętność współpracy z ludźmi wykorzystam do zmiany wizerunku ratusza. Uczciwość, transparentność, współdziałanie ze wszystkimi środowiskami, otwartość na potrzeby miasta będą etykietą nowego zarządu miasta – mówił Garlicki.
Mimo, że nowi wiceprezydenci w ratuszu formalnie mają pojawić się dopiero za kilka tygodni prezydent Chrzanowski zapewniał, że oboje już teraz mają brać aktywny udział w pracach nad budżetem miasta na 2015 rok, którego projekt złożył jeszcze prezydent Czerniawski.
- Na pewno będą wnoszone autopoprawki - zapowiada Chrzanowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę