Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zabiegają o zlecenie na budowę kolejnego fragmentu Via Baltica

20 konsorcjów i firm chce budować, będącą kolejnym fragmentem trasy Via Baltica, obwodnice Suwałk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku w poniedziałek otworzyła oferty w przetargu ograniczonym na tę inwestycję. Zgłoszenia wpłynęły od firm z całej Europy, m.in. Polski, Czech, Włoch i Hiszpanii - poinformował rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski. Obwodnica Suwałk ma mieć niespełna 13 km długości i być czwartym – po obwodnicach Stawisk, Augustowa i Szczuczyna - fragmentem nowej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Ełk, Suwąłki do granicy z Litwą.

Przetarg na obwodnicę Suwałk odbywa się w systemie „projektuj (optymalizuj) i buduj”. Jak tłumaczyli wcześniej drogowcy, oznacza to, że wykonawca inwestycji będzie mógł proponować zmiany w podstawowych założeniach technicznych inwestycji, np. jedne materiały zastępować innymi, albo zmieniać technologie. Chodzi przede wszystkim o możliwość zbudowania drogi z nawierzchnią z betonu. Zarówno podobny sposób realizacji inwestycji, jak i wykończenia nawierzchni drogowcy przewidują także dla planowanej w ciągu tej samej Via Baltica obwodnicy Łomży.

Budowa obwodnicy Suwałk, jak i całej reszty S61 została zapisana w Kontrakcie Terytorialnym, podpisanym pomiędzy rządem, a samorządem województwa podlaskiego na lata 2014-2023.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę