Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Więcej na poręczenia

O 6 mln zł zwiększył się kapitał Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego działającego przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. O dokapitalizowanie Fundusz wystąpił trzy lata temu składając wniosek do PARP-u w ramach programu Phare 2002. Środki zostały przyznane teraz i obecnie PFP dysponuje kapitałem w wysokości 16 mln zł.


Większa pula środków jaką dysponuje Fundusz, daje wiele wymiernych korzyści podlaskim przedsiębiorcom. Kapitał służy bowiem do zabezpieczania kredytów i poręczeń małym i średnim firmom. PFP poręcza wszelkiego rodzaju kredyty bankowe: inwestycyjne, obrotowe, w rachunku bieżącym i inne udzielane przez banki na zasadach zarówno komercyjnych jak i preferencyjnych. Fundusz zabezpiecza do 70 proc. wartości kredytu.

Ze wsparcia Funduszu mogą korzystać ci przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie przy zaciąganiu kredytów bankowych przedstawić wysokich i płynnych zabezpieczeń spłat kredytów.
Obecnie PFP współpracuje z ING Bank Śląski, PKO BP, Kredyt Bankiem, Bankiem Millenium, PKO S.A., Raiffeisen Bank Polska oraz Bankiem Spółdzielczy w Szepietowie i Zabłudowie ze wszystkimi oddziałami na terenie Podlasia.
- Zwiększenie kapitału Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego sprawia, iż będziemy mogli nawiązać współpracę z zwiększą ilością banków, a dzięki temu powszechniejsza będzie dostępność do poręczeń – mówi Adam Kowalczuk – prezes PFR.

Jak więc ubiegać się o poręczenie Funduszu? Wystarczy zgłosić się do jednego z banków współpracujących z PFP. Tam przedsiębiorca składa wniosek kredytowy ze wskazaniem poręczenia Funduszu jako jednego z zabezpieczeń oraz udziela zgody bankowi na przekazanie danych do PFP.

Podlaski Fundusz Poręczeniowy istnieje od 1995. Począwszy od 1996 roku udzielił podlaskim firmom 800 poręczeń na kwotę ponad 63,5 mln zł. W dotychczasowej działalności Fundusz wypłacili tylko 5 poręczeń na kwotę 0,5 mln zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę