Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.ppr.pl

Serek wiejski ofiarą “półkowego”

Z sieci hipermarketów Carrefour wycofano produkty Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica, producenta popularnego Serka Wiejskiego. Mleczarnia nie chciała zaakceptować narzuconych przez sieć opłat. "Warunki, jakie nam postawiono, były nie do przyjęcia. Koszty, jakie musielibyśmy ponieść, znacznie przewyższały zyski, a na taką współpracę nas po prostu nie stać" - mówi Jacek Lewicki, szef działu sprzedaży OSM Piątnica.

Poszło o tzw. półkowe. “To opłata, którą musi ponieść każdy producent, który chce wstawić swoje produkty do danego supermarketu” - tłumaczy Maria Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zrzeszającej właścicieli super- i hipermarketów. “W sklepie najważniejsza jest szybkość sprzedaży, która w dużej części zależy od półki, na której towar leży. Są półki droższe - to te na wysokości wzroku, i tańsze, nisko nad podłogą. Aby towar leżał na najlepszej półce, trzeba odpowiednio zapłacić” - dodaje.

To właśnie zapłaty półkowego Carrefour domagał się od Piątnicy. Problemu by nie było, gdyby nie fakt, że mleczarnia półkowe już zapłaciła i to dwa razy, a Carrefour opłaty domagał się po raz trzeci.

Zbigniew Kalinowski, prezes zarządu OSM Piątnica, ma nadzieję, że klienci pozostaną wierni produktom Piątnicy i jeśli nie znajdą Serka Wiejskiego w Carrefourze, pójdą do innego sklepu. Jednocześnie dodaje, że jest gotowy wrócić do negocjacji z Carrefourem. “W każdej chwili możemy wprowadzić nasze produkty do sieci. Zależy nam na tym, aby je sprzedawać. Jednak nie za wszelką cenę” - dodał.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę