Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Podstrefy ekonomiczne będą w Nowogrodzie i Szczuczynie?

Prawdopodobnie jeszcze w najbliższy piątek trafi do ministerstwa gospodarki wniosek Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odnośnie rozszerzenia istniejących i utworzenia nowych podstref w regionie. Wśród nowych podstref SSSE ma być kilka w regionie Łomży: w Nowogrodzie Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie. Nowogrodzka podstrefa ma liczyć ponad 20 hektarów, czyli być trzy razy większą od podstrefy w Łomży.

Prace nad wnioskiem o poszerzenie trzech z siedmiu dotychczasowych podstref Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białymstoku, Suwałkach i Grajewie, ale także utworzeniu 10 zupełnie nowych trwały blisko pół roku. W październiku trafił do marszałka woj. podlaskiego, a teraz zarząd województwa wydał pozytywną opinię, co jest ostatnim krokiem niezbędnym do złożenia wniosku w ministerstwie gospodarki – przekazuje Ewa Sokólska, rzeczniczka SSSE.
Wniosek, który ma zostać złożony w ministerstwie już w najbliższy piątek będzie dotyczył m.in. zgody rządu na utworzenia 10 nowych nowych podstref SSSE w Czyżewie, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie, Sejnach, Wysokiem Mazowieckiem, Zabłudowie i Siemiatyczach.
- Zarząd suwalskiej strefy posiada listy intencyjne od przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie powstających i rozszerzanych podstref. Zrealizowanie inwestycji na włączanych i rozszerzanych terenach utworzy około 700 nowych miejsc pracy, a wartość inwestycji wyniesie około 400 mln zł – informuje Robert Żyliński, prezes SSSE.
Łączna powierzchnia włączanych do Strefy nieruchomości wyniesie ponad 210 hektarów. Szczuczyńska podstrefa ma mieć 14 ha, a nowogrodzka ponad 20 ha.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę