Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Decyzja środowiskowa dla obwodnicy Łomży jeszcze później

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku o kolejne dwa miesiące przedłużył termin wydania decyzji środowiskowej dla obwodnicy Łomży. Postępowanie w sprawie wniosku złożonego przez białostocki oddział GDDKiA prowadzone jest od lutego i już raz było wydłużane w związku z koniecznością uzupełnienia przez drogowców.

Przypomnijmy, po jesiennej decyzji drogowców o wyłączeniu obwodnicy Łomży z wniosku dotyczącego budowy całej Via Baltica od Ostrwi Mazowieckiej po Szczuczyn, i wywołanych nią protestach w Łomży, w lutym tego roku drogowcy złożyli do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku nowy wniosek tym razem dla samej obwodnicy Łomży. Drogowcy zaproponowali zbudowanie jej po stronie zachodniej miasta, przy czym we wniosku zawarte zostały dwa warianty jej przebiegu, przy czym jako najkorzystniejszy do realizacji wskazali tzw. wariant daleki zachodni (jasno niebieski na załączonej grafice).
Zgodnie z prawem decyzja powinna zostać wydana w ciągu dwóch miesięcy, ale od początku obie strony postępowania miały świadomość  braków wniosku. RDOŚ w Białymstoku zapowiadała wzywanie GDDKiA do uzupełnienia, a GDDKiA w Białymstoku deklarowała wolę jego uzupełniania zgodnie z prośbami RDOŚ.  W kwietniu dyrektor RDOŚ wydłużył termin wydania decyzji do 9 czerwca, a teraz do 11 sierpnia. 
Przypomnijmy, że goszcząca w Łomży pod koniec kwietnia wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska mówiła, że spodziewa się jej wydania najpóźniej do września.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę