Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

PHU „Okleina” pierwsza w Podstrefie Łomża

Główne zdjęcie
Komisja przetargowa otwiera jedyną ofertę na działkę w Podstrefie Łomża

Firma PHU „Okleina” Kazimierza Domurata z Łomży ma być pierwszą, która zainwestuje na terenach Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Tylko ta firma złożyła ofertę w pierwszym przetargu na sprzedaż w sumie 6 działek i kompleksów działek Podstrefy. PHU Okleina, to dziś hurtownia z materiałami do produkcji mebli, która na najmniejszej z działek na terenie Podstrefy Łomża planuje uruchomienie zakładu produkcyjnego frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna oraz wykańczania płyt meblowych. Przy nakładach rządu 1,8 mln zł zaoferowała utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy.

Nieruchomość, którą chce nabyć PHU Okleina składa się z 7 małych działek o łącznej powierzchni 4225m2 znajdujących się przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Rotmistrza Pileckiego i  Akademickiej. Cena wywoławcza wynosiła 532 tys zł netto, a firma Okleina zaproponowała 540 tys zł. Zgodnie z planami budowa i wyposażenie zakładu miałaby rozpocząć się w przyszłym roku, a produkcja ruszyłaby w pierwszym półroczu 2016 roku.
- Pierwszy przetarg, pierwszy klient. Cieszymy się - mówi Robert Żyliński, prezes SSSE - Ważne to, że nawet mniejsze firmy, i te rodzinne potrafią dostrzec korzyści w przepisach strefowych. Myślę, że będzie to znakomita zachęta w pozostałych przetargach. 
Prezes Żyliński podkreśla, że zainteresowanie przedsiębiorców było praktycznie wszystkimi wystawianymi na sprzedaż nieruchomości w Podstrefie Łomża. 
- Nie zawsze da się poskładać biznes w tak krótkim czasie jak ogłoszenie przetargowe w ciągu miesiąca czy dwóch – mówi prezes Żyliński tłumacząc nieobecność na przetargu innych oferentów. - Prowadzimy rozmowy z dużym przedsiębiorcą, który zainteresowany jest  być może nawet całymi 4ha gruntu (za Gaspolem – dop.red.).

Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejny przetarg. Władze strefy z jego ogłoszeniem muszą poczekać na wydanie nowych przepisów wykonawczych do zmienianych od 1 lipca zasad inwestowania na terenach stref ekonomicznych w Polsce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę