Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Chcą budować obwodnicę Szczuczyna

Główne zdjęcie
Obwodnica Szczuczyna

7 konsorcjów i firm złożyło oferty na dokończenie budowy obwodnicy Szczuczyna na trasie Via Baltica. Najtańsza opiewa na 126,2 mln zł– tylko ona mieści się w kwocie, jaką na inwestycję przygotowała GDDKiA. Rafał Malinowski rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podkreśla, że kilka tygodni potrwa teraz ocena wszystkich ofert pod względem formalno-prawnym i dopiero po tym czasie zostanie wskazana ta najkorzystniejsza. Drogowcy optymistycznie zakładają, że obwodnica zostanie ukończona w pierwszym kwartale 2016 roku.

Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości. To druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica). Jej budowa zaczęła się jesienią 2012 roku i miała być ukończona przed końcem 2013 roku. W połowie 2013 roku główny wykonawca, hiszpańska firma FCC Construccion porzuciła prace zarzucając GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy. I choć jeszcze we wrześniu ubiegłego roku drogowcy ogłosili przetarg na dokończenie budowy obwodnicy termin otwarcia ofert był przekładany aż sześciokrotnie i dopiero wczoraj udał się ta sztuka. Swoje oferty złożyło 7 konsorcjów i firm głównie polskie ale jest też hiszpańskie konsorcjum.
Najtańszą ofertę o wartości 126,2 mln zł brutto, a najdroższa na blisko 173,4 mln zł, przy czym w przetargowej dokumentacji GDDKiA podała, że kwota, jaką dysponuje na dokończenie tej inwestycji, to 133,4 mln zł brutto, czyli o około 10 mln zł więcej niż mieli otrzymać Hiszpanie rozpoczynający inwestycję w 2012 roku.

I choć wszyscy chętni na dokończenie budowy obwodnicy Szczuczyna deklarują, że wykonanie wszelkich prac w 13 miesięcy od rozpoczęcia robót, to jak podaje Rafał Malinowski optymistyczny wariant zakłada, że obwodnica zostanie ukończona w pierwszym kwartale 2016 roku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę