Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 559

Rekordowy zarobek prezydenta Czerniawskiego

Ponad 205 tysięcy złotych wyniosły ubiegłoroczne dochody prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Gro z tego - 192 tysiące 291 złotych i 30 groszy - to dochód jaki otrzymał on ze stosunku pracy w Urzędzie Miejskim. W oświadczeniu majątkowym za 2013 rok prezydent jako źródło swojego dochodu wskazał także – nowość w stosunku do poprzednich oświadczeń – emeryturę. W ubiegłym roku prezydent Czerniawski skończył bowiem 65 lat.

Z oświadczenia majątkowego prezydenta Łomży, które trafiło do analizy wojewody podlaskiego wynika, że z tytułu emerytury w ubiegłym roku otrzymał 13 tysięcy 638,59 złotych. Warto dodać, że w opublikowanym w miejskim BIP-ie dopiero w tym roku oświadczeniu majątkowym za 2012 rok, ani w oświadczeniu za 2011 rok – czyli za pierwszy cały rok urzędowania w ratuszu – dochodów z emerytury prezydent nie wskazywał. Emeryturę Czerniawski pobierał za w 2010 roku czyli przed objęciem urzędu prezydenta Łomży. 

Prezydent zarabia coraz więcej
Z analizy oświadczeń majątkowych wynika, że prezydent Łomży z roku na rok zarabia coraz więcej. W 2011 roku z kasy miasta wypłacono mu 131 tys. 500 zł, w 2012 już niemal 156 tys zł, a w 2013 ponad 192 tysiące. 
Ze złożonego teraz oświadczenia majątkowego wynika też, że w minionym roku prezydentowi Czerniawskiemu wzrosły oszczędności z niespełna 50 tysięcy do ponad 100 tysięcy złotych, oraz  zmniejszyły się kredyty. Prezydentowi Czerniawskiemu do spłaty pozostało nieco ponad 31 tys zł kredytu samochodowego, a w oświadczeniu sprzed roku prezydent wymieniał także kredyty mieszkaniowy jaki zaciągnął wraz z synem. 

W Suwałkach i Białymstoku zapłacili mniej
Z analizy oświadczeń majątkowych za 2013 rok składanych przez prezydentów największych miast w regionie wynika, że prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski w ubiegłym roku z tytułu bycia prezydentem zarobił najwięcej z nich - ponad 190 tysięcy złotych. Na drugim miejscu jest prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który za prezydenturę otrzymał około 160 tysięcy złotych, a na końcu prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który w ubiegłym roku z kasy Białegostoku otrzymał 158 tysięcy złotych (Truskolaski dorobił ponad 100 tysięcy złotych na Uniwersytecie w Białymstoku).

Warto  dodać, że wpływ na rekordową wysokość ubiegłorocznych dochodów prezydenta Łomży miała „nagroda 40-lecia” jaką otrzymał za 40 lat pracy zawodowej. Przypomnijmy, że przez blisko połowę tego czasu (18 lat), obecny prezydent Łomży pracował partyjnie wcielając w Polsce ideologię marksizmu-leninizmu, umacniając autorytarną i niedemokratyczną Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą jako przewodnią siłę narodu, oraz - jak się wówczas wydawało - nierozerwalnego braterstwa ze Związkiem Sowieckim

Zobacz:
Partyjniactwo to też praca...

Gdzie był prezydent gdy nie było go w ratuszu?

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę