Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

GDOŚ w Warszawie zajmie się Via Baltica

Główne zdjęcie
Tak ma przebiegać Via Baltica (na grafice z obwodnicą Łomży)

Górnośląskie Towarzystwo Przyrodnicze im. A. Czudka z Katowic odwołało się od wydanej na początku lutego przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku decyzją środowiskową na łomżyński odcinek Via Baltica (bez obwodnicy miasta). Jak przekazuje Małgorzata Wnuk, rzecznik prasowy RDOŚ w Białymstoku w odwołaniu nie ma wskazanych zarzutów, a jego złożenie Towarzystwo uzasadnia „regułą przezorności”.

Przypomnijmy 3 lutego, po niemal dwóch latach od wszczęcia postępowania RDOŚ w Białymstoku wydał decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S 61 na odcinku Ostrów Mazowiecka (S8) – Łomża – – Szczuczyn (z wyłączeniem obwodnicy Stawisk i obwodnicy Łomży). To dokument, który określa m.in. ostateczny już przebieg drogi. 

Formalnie po złożeniu odwołania przez GTP decyzja środowiskowa wraz z całą zebraną dokumentacją na łomżyński odcinek Via Baltica została przekazana do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, który powinien jeszcze raz przeanalizować zebrany materiał dowodowy o wydany na jego podstawie dokument.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę