Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowozelandzki inwestor w Pepees

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S.A. poinformuje, że otrzymał zawiadomienie akcjonariusza Jonathan Reginald Newth o nabyciu przez niego 5 milionów 775 tysięcy akcji Spółki. Tym samy obywatel Nowej Zelandii posada niemal 7% akcji łomżyńskiej spółki i stał się jednym z głównych jej właścicieli.

Na rynku dostępnych jest 85 milionów akcji Pepees-u. Zgodnie z polskim prawem każdy inwestor, który przekracza przypisany do liczby posiadanych akcji próg 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki musi ujawnić się. I realizując ten obowiązek obywatel Nowej Zelandii poinformował, że w drodze cywilnoprawnej w dniach 5 i 6 marca 2014 r. nabył  5.775.000 akcji Spółki stanowiących 6,96% udziału w kapitale zakładowym. 

Zgodnie z informacjami publikowanymi przez Pepees dotychczas tylko trzech innych inwestorów informowało o posiadaniu większego niż 5%  pakietu akcji spółki. Najwięcej akcji - 10,36% - ma TRADO S.A. Drugim głównym akcjonariuszem jest Richie Holding LTD (7,39%) a trzecim Mazowiecka Korporacja Finansowa (6,5%).

Dodajmy, że 26 marca 2014 r. w siedzibie spółki ma odbyć się Zwyczajne Walne Zgromadzenie  akcjonariuszy Pepees-u.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę