Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Drogowcy złożyli wniosek o DŚU na obwodnicę Łomży

Główne zdjęcie
Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany wskazała tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski

Regionalna Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S 61. Wniosek od drogowców z Białegostoku wpłynął tam w ubiegły piątek. - Wniosek jest w tej chwili analizowany – mówi Lech Magrel, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Sprawdzamy przede wszystkim czy jest kompletny i od tego będzie zależała decyzja co dalej. - Zdobyliśmy te dane, które mogliśmy zdobyć i w tym zakresie wniosek został przygotowany - mówi Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy obwodnicę Łomży wyjęto z wniosku od decyzję środowiskową na Via Blatica we wrześniu ubiegłego roku. Powodem były braki w inwentaryzacji przyrodniczej doliny Narwi, która jest objęta obszarem szczególnej ochrony Natura 2000. W pierwotnym wniosku brakowało obserwacji ptaków za trzy miesiące: wrzesień, październik i marzec. Czy drogowcy zdobyli już wszystkie brakujące dane?
- Zdobyliśmy te dane, które mogliśmy zdobyć i w tym zakresie wniosek został przygotowany - mówi Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podkreślając że drogowcy liczą, że RDOŚ pozytywnie go rozpatrzy.

Teoretycznie RDOŚ może dziś ma trzy warianty – prowadzić postępowanie w oparciu o wniosek drogowców (zakładając że jest dobry i kompletny), wezwać drogowców do uzupełnienia danych – jeśli brakuje np. obserwacji za marzec, lub uznać że wniosek nie nadaje się do dalszego procedowania i od razu odmówić zgody na realizację przedsięwzięcia. 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że wniosek drogowców niestety nie jest kompletny.
- Gdybyśmy zostali wezwani do uzupełnienia jakichś danych, to oczywiście będziemy je uzupełniać - odpowiada Malinowski.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę