sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@

Obwodnica Szczuczyna przesunięta

O kolejne trzy miesiące drogowcy przełożyli termin składania ofert w przetargu na dokończenie obwodnicy Szczuczyna. Pierwotny termin wyznaczony był na 31 października 2013 roku, po czym pięciokrotnie go wydłużono. Ten aktualny to koniec marca tego roku. Przypomnijmy budowa obwodnicy Szczuczyna zaczęła się jesienią 2012 roku i tak jak budowa obwodnicy Stawisk miała być ukończona przed końcem 2013 roku. W czerwcu ubiegłego roku hiszpańska firma FCC Construccion porzuciła prace zarzucając GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy.

Obwodnica Szczuczyna (fot. www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl)
Obwodnica Szczuczyna (fot. www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl)

Według szacunków GDDKiA na dokończenie budowy obwodnicy potrzebne jest 13 miesięcy prac, a pierwotny kontrakt z Hiszpanami zakładał, że obwodnicę wybudują w 15 miesięcy.
Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości. To druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica), ale sama ekspresówką nie będzie. W pierwszym etapie zbudowana ma być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu i tylko na krótkim odcinku, w rejonie bezkolizyjnego węzła Szczuczyn – Pisz, mają powstać dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. 
Teraz drogowcy planują, że ukończenie rozpoczętej jeszcze w 2012 roku inwestycji nastąpi do końca 2015 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0