Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży prawie gotowy

Główne zdjęcie
Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany wskazała tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski

- Wniosek o decyzję środowiskową na obwodnicę Łomży może być złożony w najbliższych tygodniach. Być może jeszcze w lutym – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Czekamy teraz na decyzję środowiskową na pozostały odcinek „łomżyńskiej” Via Baltica, bo może mieć ona wpływ także na wniosek o obwodnicę Łomży. Ta decyzja – według nieoficjalnych informacji - ma być wydana do końca stycznia. Przypomnijmy we wrześniu obwodnica Łomży została wyłączona z wniosku o decyzję środowiskowa dla Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, ze względu na brakującą inwentaryzację ptaków migrujących z trzech miesięcy: wrzesień, październik i marzec. Jak to możliwe, że już teraz drogowcy mają te dane?

- Otrzymaliśmy obszerne dane dotyczące Doliny Narwi z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie – odpowiada Rafał Malinowski. - Na tej podstawie uzupełniany jest wniosek, który ma być złożony w pierwszym kwartale roku w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. 

- Takie zapewnienie drogowców cieszy, bardzo cieszy – mówi Cezary Kisiel, przewodniczący Komitetu Obrony Obwodnicy Łomży, który zawiązał się po wyrzuceniu we wrześniu ubiegłego roku obwodnicy miasta ze złożonego niemal dwa lata temu wniosku o decyzję środowiskową na „łomżyńską” Via Baltica. - Widocznie te dane były i można było je uzyskać. Zastanawiające jest tylko dlaczego dopiero teraz. Mam  nadzieję, że to jest reakcja na nasze działania. Urzędnicy pracuj jak pracują, i bez wywierania nacisku widocznie nie chcieli się ruszyć. 
Cezary Kisiel przypomina, że w styczniu ma odbyć się spotkanie w tej sprawie z wiceministrem Zbigniewem Rynasiewiczem z ministerstwa rozwoju i transportu.
- Mam nadzieję, że spotkanie u ministra potwierdzi te informacje – dodaje Kisiel, a złożony wniosek o decyzję środowiskową na obwodnicę Łomży będzie wolny od takich błędów jakie wyszły przy wniosku o Via Baltica.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę