Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Najtańsza cena = najkorzystniejsza

Główne zdjęcie
Planowany do budowy biurowiec PPŁ

Firma Agbakar z Łomży złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę biurowca Parku Przemysłowego Łomża. Aby dokonać takiego wyboru trzeba było trzech przetargów. Za wybudowanie czterokondygnacyjnego biurowca i zagospodarowanie terenu wokół niego firma z Łomży zażądała 14 milionów 890 tysięcy 257 złotych i 30 groszy. I była to najniższa cena ze wszystkich ofert złożonych w przetargu.

Ratusz szacuje, że realizacja projektu o nazwie budowa Parku Przemysłowego Łomża - I etap Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości pochłonie około 19 mln zł, przy czym 7,4 mln zł ma dołożyć z dotacji Unia Europejska. Na samą budowę biurowca na działce przy ul. Sikorskiego i zagospodarowanie terenu planowano wydać nieco ponad 15 mln 141 tys zł. W dwóch wcześniejszych przetargach wszystkie oferty były jednak znacząco wyższe. Przed trzecim przetargiem postanowiono projekt nieco odchudzić. Z biurowca wyleciała więc kontrowersyjna palma kokosowa mająca wyrosnąć w przestronnym atrium oraz m.in. jedna z dwóch przeszklonych wind wewnętrznych. I dało to efekt. Z Siedmiu złożonych ofert trzy zmieściły się we wskazanej przez miasto cenie. Najtańszą ofertę – 14 mln 890 tys. 257 zł i 30 gr. przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlano Instalacyjne „AGBAKAR” inż. Maria J. Pakosińska, Al. Legionów 147D Łomża. I to ta oferta została uznana przez komisję przetargową za najkorzystniejszą. Jeżeli nie będzie odwołań i dojdzie do podpisania umowy - zgodnie z ogłoszeniem przetargowym na zakończenie budowy biurowca firma będzie miała czas do wiosny 2015 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę