Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Szczuczyn coraz dłużej czeka na obwodnicę

Główne zdjęcie
Obwodnica Szczuczyna źródło: http://www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl

Już po raz czwarty Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku przesunęła termin złożenia ofert w przetargu na dokończenie budowy obwodnicy Szczuczyna w ciągu Via Baltica. Termin ten początkowo był wyznaczony na 31 października, a teraz już został przesunięty na 29 stycznia 2014 roku. Powodem – jak przekazują drogowcy – jest zaskarżenie kilku zapisów specyfikacji przetargowej do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.

Budowa ośmiokilometrowej obwodnicy Szczuczyna rozpoczęła się w październiku 2012 roku. Obwodnica miała być gotowa na koniec tego roku, ale w czerwcu hiszpańska firma FCC Construccion porzuciła prace zarzucając GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy.  GDDKiA we wrześniu ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy obwodnicę Szczuczyna. Początkowo starający się o zlecenie wykonawcy oferty mieli składać do 31 października, później termin ten przesuwano. Najpierw na połowę listopada, później na koniec listopad, połowę grudnia, a teraz na  koniec stycznia 2014 roku. 
Zgodnie z ogłoszeniem drogowcy nowemu budowniczemu obwodnicy Szczuczyna maja dać 13 miesięcy na dokończenie prac, ale bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. 

Obwodnica Szczuczyna, to druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica). Póki co jednak ekspresówką nie będzie. W pierwszym etapie zbudowana ma być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu i tylko na krótkim odcinku, w rejonie bezkolizyjnego węzła Szczuczyn – Pisz, mają powstać dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę