Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie: www.pb.pl

Mlekpol nie ma zgody na eksport produktów do Rosji

Jedna z największych polskich spółdzielni mleczarskich, mleczna grupa Mlekpol z Grajewa (Podlaskie), nie znalazła się na ogłoszonej w poniedziałek liście 35 polskich mleczarni, które dostały zgodę na eksport wyrobów na rynek rosyjski. "To jest bardzo dziwne, jesteśmy zaskoczeni, bo kontrola nie wniosła żadnych zastrzeżeń" - powiedział we wtorek prezes Mlekpolu, Edmund Borawski.

Prezes Borawski przyznał, że nie ma drogi odwołania od decyzji niekorzystnych dla firmy, ale nie jest tym zdziwiony, bo, jak mówi, nie były przecież nawet znane zasady przeprowadzonych przez Rosjan kontroli w mleczarniach. "Poza wynikami, nic nie można powiedzieć" - dodał.

Rosyjscy inspektorzy kontrolowali trzy zakłady Mlekpolu: w Mrągowie (Warmińsko-Mazurskie) oraz Kolnie i Grajewie (Podlaskie). Borawski zapowiedział, że jeśli tylko będzie taka możliwość, spółdzielnia będzie wnioskowała o kolejną kontrolę rosyjską.
Mlekpol był w grupie pierwszych pięciu polskich mleczarni, które dostały zgodę na eksport towarów do Unii Europejskiej w czasie, gdy dla polskiego mleczarstwa ten rynek był zablokowany. Wartość eksportu Mlekpolu w 2004 roku przekroczyła 186,5 mln zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę