Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Najdroższe mleko w Piątnicy

Rolnicy, dostawcy mleka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy dostają najwyższe ceny mleka w kraju. OSM Piątnica, już po raz piąty z rzędu zwyciężyła w rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich na najwyższą cenę skupu mleka. We wrześniu ubiegłego roku cena wyniosła 1,20 za litr, w październiku wzrosła do 1,30 i należy nie tylko do najwyższych w kraju ale jest porównywalna do tej, jaką otrzymują rolnicy dawnej 15. Unii Europejskiej.


W 2004 r. Spółdzielnia skupiła dokładnie 98 mln 511 tys. litrów mleka – to o prawie 3 mln 400 tys. litrów więcej niż w 2003 r. Ogromna większość surowca dostarczanego przez 1772 rolników to mleko w klasie extra (94,7%). Prawdziwym rekordzistą jest Wojciech Kowalewski ze Szczepankowa, który w minionym roku dostarczył niemal milion litrów mleka. Drugi dostawca osiągnął wynik o około 200 tys litrów słabszy. W opinii Prezesa OSM Piątnica Zbigniewa Kalinowskiego płacona dostawcą cena za mleko to najlepszy wskaźnik, dowodzący, że firma ma się dobrze. Średnia całoroczna cenę skupu mleka w Piątnicy wyniosła 1,18 zł za litr i była najwyższą w kraju.

OSM Piątnica 2004 rok zamknęła obrotami rzędu 182 mln zł. W porównaniu z rokiem poprzednim wzrosły one o 36 mln, a dynamika wzrostów sprzedaży wyniosła 24,5 %. Serek Wiejski – sztandarowy wyrób podłomżyńskiej mleczarni - nadal jest niekwestionowanym liderem z 38% udziałem w rynku, a bardzo dobrze z konkurencją radzą sobie też inne wyroby Piatnicy: serek Twój Smak, Twaróg Wiejski i siedem rodzajów śmietany.

Teraz OSM Piątnica znalazła się na liście 35 podmiotów które mogą eksportować swoje wyroby do Rosji. Prezes Kalinowski podkreśla, że może to nadać nowego impulsu w rozwoju spółdzielni. Przed wstrzymaniem przez władze Rosji polskiego eksportu mleka OSM Piątnica wysyłała na wschód niewielkie ilości własnych produktów- bardziej na zasadzie próby i sondowania tamtejszego rynku. Teraz władze Spółdzielni liczą, że będą tam sprzedawać znacznie więcej. Jak podkreśla Kalinowski już minęły czasy, gdy na wschód można było sprzedać produkt słabszej jakości, dziś mogą to być tylko towary bardzo dobre czyli takie jakie produkowane są w Piątnicy.
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę