Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Jest interes Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski

Po ujawnieniu przez posła Lecha Kołakowskiego, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku rozważana „możliwość wyłączenia obwodnicy Łomży” z decyzji środowiskowej dla Via Baltica w obronie obwodnicy Łomży stanąć ma także i prezydent Mieczysław Czerniawski. Na zakończenie wczorajszej sesji Rady Miejskiej mówił, że zgłosiła się do niego grupa inicjatywna aby „wspomóc działania dotyczące form nacisku”. Prezydent sam postawił pytanie „dlaczego tak późno?” staje w obronie obwodnicy Łomży. Tłumaczył, że „Suwałki mogły sobie pozwolić na blokady bo mają decyzję środowiskową”. - My walczymy nie tyle o obwodnicę, ale aby nie wypadła – mówi radnym Czerniawski zapraszając wszystkich do współpracy. – Nie ma podziałów politycznych. Jest interes Łomży.

Przypomnijmy jak przekazał posłowi Kołakowskiemu dyrektor RDOŚ powodem rozważania wyłączenia obwodnicy Łomży z decyzji środowiskowej dla łomżyńskiego odcinka Via Baltica mają być „niepełne i nie odpowiadające kryteriom rzetelnego opracowania raportu środowiskowego”  materiały dotyczące obwodnicy Łomży przekazywane przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poseł, który już wystosował w tej sprawie interpelacje do ministra transportu obawia się, że brak  decyzji środowiskowej może spowodować odłożenie budowy koniecznej obwodnicy Łomży na długie lata. Jego obawy najwyraźniej podziela i prezydent Czerniawski, który wczoraj mówi radnym, że „tym działaniem z decyzją środowiskową „chce się zwekslować obwodnicę Łomży na koniec kolejki”. W jego ocenie powodem mogą być gigantyczne środki potrzebne na inwestycję. Obwodnica Łomży miałaby kosztować 1,4 mld zł.   

Prezydent Czerniawski nie chał ujawnić radnym składu personalnego „grupy inicjatywnej”. Mówił, że „z grupą inicjatywną” umówił się na piątek, i że porujnują powołanie komitetu obrony obwodnicy. 
Po uwadze radnej Bogumiły Olbryś, która przypominała, że w 2008 roku powołany był w Łomży komitet społeczno-protestacyjny, który zorganizował blokadę na rondzie św. Brunona z Kwerfurtu i że tę sprawę można kontynuować, prezydent Czerniawski mówił, że 3 osoby w tej grupie inicjatywnej, która zgłosiła się do niego są z tamtej i że „inicjatywa wyszła od dołu”.

Tiry przez miasto nie przejadą?
Prezydent Łomży zdradził radnym jaki ma pomysł na nacisk na drogowców i rząd. 
- Rozważamy dużą naprawę nawierzchni ulicy Wojska Polskiego, co spowoduje, że ograniczymy ruch ciężki pojazdów. To będzie porządna modernizacja nawierzchni, która może trwać parę ładnych miesięcy – tłumaczył prezydent Czerniawski radny dodając, że będzie musiał zwrócić się do Rady Miasta o przesunięcie środków na ten cel.

zobacz: Obwodnica Łomży może nie dostać decyzji środowiskowej? Poseł interweniuje!

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę