Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Przetarg na dokończenie obwodnicy Szczuczyn

Główne zdjęcie
źródło: http://www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl

13 miesięcy, tyle czasu na roboty dostanie firma, która będzie kończyła budowę obwodnicy Szczuczyna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła dziś przetarg na to zadanie. Budowę ośmiokilometrowej obwodnicy Szczuczyna hiszpańska firma FCC Construccion rozpoczęła przed rokiem, czerwcu porzuciła prace zarzucając GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy.

Obwodnica Szczuczyna, to druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica). Póki co jednak ekspresówką nie będzie. W pierwszym etapie zbudowana ma być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu i tylko na krótkim odcinku w rejonie bezkolizyjnego węzła Szczuczyn - Pisz mają powstać dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Oprócz drogi głównej zbudowane zostaną także drogi autobusowe i dojazdowe, skrzyżowania, chodniki. W ramach budowy obwodnicy zbudowany także zostanie most nad rzeką Wissą oraz przepusty ekologiczne dla zwierząt. W stosunku do pierwotnego zlecenia nowe obejmuje budowę mniejszej liczby ekranów dźwiękoszczelnych, co ma związek z nowelizacją rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

Pierwotnie planowano, że Obwodnica Szczuczyna, podobnie jak Stawisk, będzie gotowa pod koniec tego roku – po 15 miesiącach budowy. Teraz wychodzi, że powinna być ukończona najwcześniej w połowie 2015 roku.  Zgodnie z ogłoszeniem drogowcy dają nowej firmie 13 miesięcy na dokończenie prac, ale do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. 
Firmy chcące budować obwodnicę mają czas na złożenie ofert do końca października, co sprawia, że jest mało realne aby prace rozpoczęły się jeszcze w tym roku.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę