Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Park... z palmą w środku

Główne zdjęcie
Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma.

Park Przemysłowy Łomża – najnowsza miejska spółka – ogłosiła przetarg na budowę dużego biurowca. Ma on stanąć na działce przy ul. Sikorskiego, obok przejętych przez PPŁ starych warsztatów szkoły drzewnej. Biurowiec ma mieć cztery piętra nad ziemią, około 19 metrów wysokości, a w środku obszernego holu wielką palmę. Miasto na projekt o nazwie budowa Parku Przemysłowego Łomża - I etap Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości planuje wydać około 19 mln zł. Chce na ten cel pozyskać unijną dotację rzędu 7,5 mln zł, ale póki co jej nie ma. Zgodnie z zapisami przetargu jeśli dotacji nie otrzyma przetarg na wyłonienie budowniczego biurowca zostanie unieważniony.

Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma.
Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma.

Oto opis biurowca wprost z dokumentacji technicznej: 
„Projektowany Inkubator Przedsiębiorczości jest pierwszym etapem budowy nowoczesnego Parku Przemysłowego w Łomży. Prosty charakter budynku wynika głównie z kształtu działki oraz braku zabudowy wokół (obiekt po warsztatach szkolnych należy przeznaczyć do modernizacji). Chcąc uciec od standardu form budynków biurowych zaproponowano układ atrialny co sprawi, że wnętrze będzie dobrze doświetlone. Klatki schodowe są przeszklone i symetrycznie rozstawione bo dwóch stronach budynku. Forma budynku ma charakter zwarty i prosty. Elewacje są modernistyczne, pokryte płytami elewacyjnymi w kolorze grafitowym. Pasma okien na I, II, III piętrze podkreślone zostały obramowaniami z płyt betonowych w kolorze szarym. Elewacja w poziomie parteru częściowo wykończona jest tynkiem imitującym beton, pozostały fragment jest przeszklony. Główne wejścia do budynku zaakcentowane są portalem z płyt w kolorze ciemnym czerwonym. Ogromną rolę odgrywać będą starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz faktura. Rozwiązania te kształtować będą wizerunek obiektu oraz świadczyć będą o wysokim poziomie świadczonych usług.(...)
Do reprezentacyjnego holu budynku prowadzą dwa wejścia główne usytuowane symetrycznie po obu stronach budynku. W części parteru znajdują się: dwie salki dostępne z zewnątrz, czynne przez 24h/dobę, sala konferencyjno-szkoleniowa (do 50 osób), sala spotkań biznesowych oraz kawiarnia. Przewidziana została także część techniczna: węzeł cieplny, rozdzielnia elektryczna oraz serwerownia. Na każdej z kondygnacji projektuje się sanitariaty, pomieszczenia socjalne i porządkowe oraz magazyny.
I, II i III kondygnacja przeznaczona jest na pomieszczenia biurowe i salki spotkań biznesowych (w salach tych te same osoby w ciągu doby nie mogą przebywać dłużej niż 4 godziny). Dodatkowo w części I piętra przewidziane zostały: sala call center, sala BPO i sala prac informatyczno-multimedialnych. Natomiast w części III piętra znajdować się będą pomieszczenia przeznaczone dla administracji Inkubatora Przedsiębiorczości. Budynek obsługiwać będą dwie windy panoramiczne zaprojektowane wewnątrz atrium oraz dwie klatki schodowe ewakuacyjne, z których jedna prowadzić będzie na dach, gdzie znajdują się urządzenia techniczne.”

Dane ogólne:
Wysokość budynku - 19,07 m
liczba kondygnacji: 4 nadziemne
długość budynku ok.40,34m
szerokość ok.22,94m
powierzchnia zabudowy 897m2
powierzchnia użytkowa 2849.35 (1801,12 użytkowa+1063,42m2 ruchu +usługowa)
powierzchnia całkowita 3620m2
kubatura brutto budynku ok.14773 m3

Kontrowersyjna inwestycja, na pustym dziś terenie obok dawnych warsztatów szkoły drzewnej przy przy ul. Sikorskiego 166, miałby zostać ukończona do wiosny 2015 roku. 

zobacz: Zięć nie doradza już prezydentowi, ale jest w nowej miejskiej spółce

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę