Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni...

Województwo podlaskie w ciągu trzech ostatnich lat podskoczyło o 8 pozycji – najwięcej w Polsce – w Raporcie Konkurencyjności Regionów 2013 r. przygotowanym przez Komisję Europejską. Przy obliczaniu pozycji brane są pod uwagę takie wskaźniki jak: zdrowie, jakość edukacji podstawowej i wyższej, infrastruktura, różnorodność środowiska biznesowego, a także innowacyjność. Teraz zajmujemy 211 miejsce wśród 262 regionów UE.

Polską część rankingu otwiera województwo mazowieckie na 147 pozycji, zamyka warmińsko-mazurskie na 230. Podlaskie znalazło się za Wielkopolską (209.), która od „pomiaru” w 2010 roku  spadła o 19 pozycji. Na samym czele EU Regional Competitiveness Index. RCI 2013. jest region miasta Utrecht w Holandii, na drugim region Londynu. Brukselski raport oprócz rankingu miejsc grupuje także poszczególne europejskie kraje. Ogólna pozycja naszego kraju pozostała taka sama jak w 2010m roku - jesteśmy na 19. pozycji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę