Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Państwowe w większości na plusie

21 z 24 działających w województwie podlaskim przedsiębiorstw państwowych w 2004 roku wypracowało zysk. Łącznie po opłaceniu podatków zarobiły one ponad 8,5 miliona złotych. Daje to średnio zarobek każdego z nich po około 400 tysięcy złotych. Dla porównania możemy podać, że trzy firmy, które zakończyły 2004 rok na minusie stratę miały po około 500 tys. zł.

Niemniej jak oceniają odpowiedzialne za mienie państwowe służby wojewody podlaskiego sytuacja tego typu przedsiębiorstw od pewnego czasu wyraźnie się poprawia. Przeprowadzona ocena wykazała poprawę sytuacji ekonomicznej podmiotów prowadzących działalność gospodarcza w porównaniu z wynikami zarówno za 2003 rok jak i za III kwartał 2004 roku.
Łącznie przedsiębiorstwa podległe Wojewodzie Podlaskiemu uzyskały rentowność na poziomie ok. 3% - a w 2003 roku wskaźnik ten wynosił poniżej 2%. Zwiększenie zysku lub zmniejszenie strat w porównaniu z wynikami za III kwartał 2004 roku oraz z rokiem 2003 odnotowano aż w 18 przedsiębiorstwach.
Dodajmy na koniec, że choć przedsiębiorstwa państwowe dziś stanowią zaledwie promile strukturze firm działających w podlaskim to na koniec 2004 roku zatrudniały one ponad 3 tys. osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę