Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Obietnica obwodnicy na S61... przed protestem

Tuż przed zapowiedzianym na dziś zablokowaniem przejazdu przez Suwałki ministerstwo transportu zapewnia: „odcinek drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Augustowa do granicy Państwa (z obejściem Suwałk) jest przewidziany do realizacji i finansowania ze środków polityki spójności na lata 2014-2020”. W opublikowanym na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego komunikacie nie ma fragmentów wskazujących, że w tej perspektywie finansowej mogłyby być budowane także inne odcinki Via Baltica w tym obwodnica Łomży.

„Dla Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej budowa obejścia Suwałk jest jednym z najważniejszych projektów drogowych w Polsce, koniecznych do realizacji w nowej perspektywie” - czytamy w komunikacie - „Prace nad programem budowy dróg krajowych na lata 2014-2020 trwają i inwestycja na drodze S61 wraz z obwodnicą Suwałk znajduje się w projekcie tego programu, nieoficjalne informacje odnośnie zagrożenia dla tej inwestycji nie mają odzwierciedlenia w faktycznych pracach nad dokumentem, są informacjami kłamliwymi.”

W komunikacie napisano, że „decyzja o podjęciu kolejnej  blokady krajowej Ósemki jest niezrozumiała” i że obwodnica Suwałk mogłaby powstać nawet wcześniej niż sądzono czyli w latach 2015-2017.  Jest też tam prośba o zaniechanie lub zminimalizowanie jakichkolwiek akcji protestacyjnych, blokujących drogę nr 8, „ponieważ wszelkie podejmowane przez administrację państwową działania mają na celu budowę drogi S61 wraz z obejściem Suwałk” a „uciążliwe protesty nie mają żadnego wpływu na sytuację związaną z planowaną budową tej drogi”.

Zbudują „ósemkę”, a intencje mają na S61
W komunikacie napisano także, że ubiegłym roku  na Podlasiu powstały pierwsze w historii województwa odcinki dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 – obwodnica Zambrowa i  Jeżewo – Białystok. Pod koniec tego roku planowane są ogłoszenia przetargów na budowę kolejnych fragmentów S8 o długości blisko 45 km: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa i od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa. Intencją resortu transportu oraz GDDKiA jest uruchomienie dalszych inwestycji, w tym budowy S61 wraz z obejściem Suwałk.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę