Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Wiosenny Zlot „Przed Palmową Niedzielą”

Drozdowo 23 marca 2013 r.

Pogoda nie była wiosenna, jednakże tradycyjnie w sobotę przed Palmową Niedzielą Muzeum Przyrody w Drozdowie przekazało swoje pomieszczenia harcerzom i zuchom – uczestnikom VIII Wiosennego Zlotu Drużyn Zuchowych i Harcerskich Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży.

Zlot nie rozpoczął się tradycyjnym apelem ze względu na zimny północny wiatr, więc punktualnie o 10.00 patrole wyruszyły do realizacji kolejnych punktów programu: zwiedzanie Muzeum – Dworku rodziny Lutosławskich, zajęcia przyrodnicze przy mikroskopach, warsztaty przygotowania palem wielkanocnych pod kierunkiem dh. Jadwigi Solińskiej. O każdym z punktów można opowiadać dużo, ale najlepiej być na miejscu i słuchać ciekawych opowieści prowadzących zajęcia.

Podczas zwiedzania Muzeum pod kierunkiem p. Basi i p. Tomka oprócz informacji na temat eksponatów zwracano uwagę na dawnych właścicieli dworku – rodzinę Lutosławskich, która przyczyniła się do rozsławiania Ziemi Łomżyńskiej w Polsce. Wspominano o Witoldzie Lutosławskim, którego rok obchodzimy oraz ks. Kazimierzu – twórcy krzyża harcerskiego. Na zajęciach przyrodniczych pod czujnym okiem p. Teresy Grużewskiej dzieci obejrzały przez mikroskopy cudowny świat przyrodniczy, którego nie można dojrzeć na co dzień. Obserwacje uzupełniane były ciekawostkami ze świata roślin.

Podczas zajęć z Dh. Jadzią Solińską, dzieci własnoręcznie wykonywały palmy wielkanocne, natomiast twórczyni ludowa wierszem nawiązała do problemów komputerowej „myszki” i codziennej rzeczywistości młodego człowieka. Zaprezentowała także swoje wiersze i piosenki dla dzieci oraz nowy tomik poezji „Siostry kazachstańskich stepów”.

Co roku oprócz tradycyjnych zajęć mamy niespodzianki. W tym roku po wystawie „Łowiectwo ziemi Łomżyńskiej” związanej z 90 leciem Polskiego Związku Łowieckiego w nowych pomieszczeniach Muzeum oprowadzał jej współtwórca pan Jerzy Włostowski. Na spotkanie z dziećmi przybył ze swoim psem, nieodłącznym towarzyszem swoich łowieckich fascynacji. Pan Jerzy opowiadał o zwierzętach, których trofea znajdowały się na wystawie, a na zakończenie wręczał nagrody dla tych, którzy najwięcej zapamiętali z ciekawostek łowieckich.

W czasie Zlotu w parku drozdowskim harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej z Miastowa złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, a zuchy z 5 Gromady Zuchowej „Srebrne lwiątka” – Obietnicę Zuchową. Będą to dla nich niezapomniane wspomnienia. Na zakończenie wszyscy posilili się kiełbaskami przygotowanymi na ognisku pod wiatą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbył się ten Zlot: Dyrekcji i pracownikom Muzeum Przyrody w Drozdowie, łowczemu okręgowemu Jerzemu Włostowskiemu, dh. Jadwidze Solińskiej i jej wnukom, drużynowym, którzy z dziećmi przybyli na zlot oraz 4 ŁDH „Panteon”, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zajęć.

hm. Dorota Górska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę