Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wielkanocna zbiórka żywności w Łomży

Łomża 15-17 marca 2013

W ostatni weekend, czyli 15-17 marca w 10 marketach w naszym mieście dyżurowali wolontariusze Banku Żywności Suwałki-Białystok, głównie harcerze z Próbnej Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej "Ptaki Ptakom" przy SP nr 9 i przyjaciele drużyny.

Zbiórka miała na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci na terenie Łomży i okolic. W całej Polsce zbiórkę organizowało 21 Banków Żywności, w większości zrzeszone w Polskiej Federacji Banków Żywności. W całej Polsce było ponad 20 tysięcy wolontariuszy i 1700 sklepów zaangażowanych w akcję. W Łomży było ich 10, a wolontariuszy 51, osoby były w każdym wieku. W naszym mieście zbiórka trwała w piątek i sobotę w godzinach od 9:00 do 18:00, a w niedzielę od 9:00 do 14:00.

Próbna Drużyna "Ptaki Ptakom" organizuje od kilku lat zbiórki żywności, ponieważ w Przyrzeczeniu mamy zapisane, aby całym życiem pełnić służbę Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi – mówi koordynator zbiórki, phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy "Ptaki Ptakom".

W tegorocznej zbiórce żywności uczestniczyli ludzie nie tylko z Łomży, ale również z Szepietowa, Jedwabnego i Śniadowa. – Postanowiliśmy wziąć udział w Wielkanocnej zbiórce żywności, ponieważ popieramy każdą akcję, która może pomóc komuś kto tej pomocy potrzebuje – mówi druhna Anna Nosek z 21 DH „Agapa-Pomocna Dłoń” – Daje nam to wiele radości.

Pomogłyśmy, bo chciałyśmy pomóc ubogim oraz po to, aby dać im prezent -podsumowują Iza Bacławska, Kasia Ołtarzewska i Ola Niedźwiecka z PŁDH "Ptaki Ptakom". Łomżyńscy wolontariusze podczas tegorocznej Wielkanocnej Zbiórki Żywności zebrali w sumie 2 154,675 kg, w tym pierwszego dnia zebrano: 895,30 kg, drugiego – 894.53 kg. Trzeciego dnia zaś 364,845 kg.

Harcerki i harcerze Próbnej Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej"Ptaki Ptakom" wraz z pozostałymi wolontariuszami dziękują serdecznie za pomoc i wsparcie Dyrekcji Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, Wojciechowi Mioduszewskiemu i pełniącej obowiązki dyrektora Irenie Zwornickiej. Szkoła ta od kilku lat udostępnia Nam pomieszczenia na magazyn. Bez tej pomocy, nasza drużyna nie była by w stanie zorganizować i przeprowadzić nie tylko tej, ale i wcześniejszych zbiórek żywności. Dziękujemy również wolontariuszom, którzy specjalnie przyjeżdżają z innych miejscowości, takich jak: Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Bydgoszcz, Jedwabne i Śniadowo.

dh Paweł Dąbrowski

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę