Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kto wyremontuje stary ratusz?

Po raz drugi prezydent Łomży poszukuje wykonawcy generalnego remontu zabytkowego łomżyńskiego ratusza. Na oferentów czeka do 24 marca. Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia według projektu Aleksandra Groffe budynek dziś nadaje się już tylko i wyłącznie do remontu. Ten niestety się opóźnia. W ubiegłym roku, remont nie mógł się rozpocząć bo firma która wykonywała dokumentację remontu spóźniła się z jej oddaniem o kilka miesięcy. Teraz opóźnienie powoduje proces wyłaniania wykonawcy remontu.

Przypomnijmy w pierwszym unieważnionym przetargu na remont budynku ratusza wygrał Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Prace miały kosztować 1 mln 275 tys. zł. Niestety przeprowadzony przez urzędników z nowego ratusza przetarg miał błędy formalne, a jego wyniki zaskarżył jeden z jego uczestników - Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką sp. zoo. z Łodzi – firma której ofertę sklasyfikowano na trzecim miejscu i przetarg trzeba było powtórzyć.
Tyle tylko, że to unieważnienie spowodowało trzymiesięczne opóźnienie remontu. O ile zgodnie z przetargiem ogłoszonym jeszcze w listopadzie 2004 r. remont miał się zakończyć do końca 2005 roku, w tym najnowszym data końca prac to 30 marca 2006r.
Przypomnijmy w trakcie remontu budynek ratusza zyska kopułę na ratuszowej wieży – aby wyglądał tak jak w XIX stuleciu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę