Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Dzień Niepodległości - Zambrów

Zambrów 11 listopada 2012

11 listopada obchodzimy największe polskie święto narodowe – Rocznicę Odzyskania Niepodległości, po 123 latach niewoli. Dzień ten uroczyście obchodzony jest od 1989 roku.

W Zambrowie główna część miejskich obchodów 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Wzięły w niej udział władze samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele i delegacje zambrowskich szkół, instytucji, urzędów, partii politycznych oraz Związku Sybiraków, kombatanci.

Nie zabrakło również zuchów z 4 Zambrowskiej Gromady Zuchowej ,,Leśne Skrzaty „. Po Mszy odbył się przemarsz na Pl. Sikorskiego pod pomnik Powstania Styczniowego. Tam odbyła się druga część oficjalnych uroczystości, w czasie której głos zabrali wicedyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie Dariusz Grabowski ,burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski i poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski.

Po przemówieniach przystąpiono do składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem. Zuchy Aleksandra Brzóska, Karolina Dworakowska i Jakub Wądołowski złożyły wiązankę kwiatów w imieniu Szkoły Podstawowej nr 4. Wartę honorową zaciągnęli: Anastazja Piórkowska, Amelia Pomazańska, Aleksandra Krajewska i Natalia Glińska. Uroczystości zwieńczył krótki patriotyczny koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie.

phm. Elżbieta Glińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę