Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Miejska Gra

10 listopada 2012

W dniu 10 listopada 2012 r., w przeddzień Święta Niepodległości, Komenda Hufca Nadnarwiańskiego ZHP im. Adama Chętnika w Łomży zorganizowała tradycyjną już grę historyczno –sprawnościową związaną z miejscami pamięci i postaciami związanymi z miastem Łomża. W tym roku zaproszenie do gry skierowane było także do uczniów łomżyńskich szkół.

W programie gry były m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej, strzelanie z łuku i wiatrówki, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, odnalezienie na łomżyńskim cmentarzu grobu postaci z historii Łomży i odnalezienie informacji o niej, przeprowadzenie wywiadu z weteranami harcerskimi o historii harcerstwa w latach 1950 -1960, zwiedzanie wystawy o tamtych czasach.

W grze uczestniczyło 36 harcerzy oraz uczniów łomżyńskich szkół. W rywalizacji patroli przyznano następujące miejsca:
I miejsce: 27 Łomżyńska Drużyna Wędrownicza „Gloria Victis”
II miejsce – patrol z Technikum Mechanicznego
III miejsce – 4 ŁDH „Panteon”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po grze harcerze uczestniczyli w spotkaniu pokoleń z okazji XXXI Spotkań Listopadowych Drużyny Harcerzy Weteranów Ziemi Łomżyńskiej im. Leona Kaliwody. Seniorzy harcerscy zaprezentowali gawędę o okolicznościach odzyskania Niepodległości w Łomży oraz wspominali swoją działalność harcerską w młodości.

Po wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych wszyscy udali się do Pomnika Harcerzy, gdzie odbyło się Zobowiązanie Instruktorskie młodych instruktorów Hufca w obecności kilku pokoleń harcerskich. Była to kolejny element harcerskiej tradycji związanej z obchodami Święta Niepodległości. Spotkania pokoleń w ramach obchodów Święta Niepodległości są jednym z zadań obchodów stulecia Harcerstwa Łomżyńskiego.

p.s. Grę zorganizowali wędrownicy z 11 Starszoharcerskiej Drużyny Specjalnościowej "Exodus" im. 33 PP.

hm. Dorota Górska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę