Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Miejskie obchody 73 rocznicy Bitwy o Zambrów

16 września 2012 Zambrów 4 Zambrowska Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”

16 września 2012 r. odbyła się „uroczystość wrześniowa” w Zambrowie. Jak co roku w naszym mieście obchodzona jest rocznica Bitwy o Zambrów. W tym roku 11 września minęło 73 lata od zdradzieckiej, krwawej zbrodni na naszych terenach. W uroczystości miejskiej udział wzięła 4 GZ „Leśne Skrzaty” z Zambrowa z phm. Elżbietą Glińską na czele.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 12. w parafii Ducha Świętego w Zambrowie celebrowanej przez ks. kan. Heliodora Sawickiego. Oprawę muzyczną podczas Mszy zapewniła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Witkowskiego.

Po Mszy Świętej wszystkie poczty sztandarowe, delegacje, a także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze przemaszerowali pod pomnik poświęcony poległym żołnierzom 71 Pułku Piechoty przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Druga część uroczystości odbyła się pod pomnikiem. Rozpoczęła się hymnem narodowym, a także przypomnieniem zdarzeń historycznych z 11 września 1939 roku na ziemiach Zambrowa. Następnie przemówił Jerzy Dąbrowski (syn zmarłego 11 września 1939 r. kap. Władysława Dąbrowskiego, dowódcy I Kampanii CKM 71 Pułku Piechoty; autor publikacji dwóch wydań pt. „ 71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej1939r.”

Po przemówieniu Apel Poległych odczytał ppor. Łukasz Czeczko, następnie odbyła się Salwa honorowa funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Dowódcą Kampanii Honorowej był por. Piotr Giedrojć.

Na zakończenie delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem, a Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wykonała wiązankę utworów wojskowych i patriotycznych. Poniżej link do obszernego artykułu z fotorelacją.
Miejskie obchody 73 rocznicy Bitwy o Zambrów

pwd. Bartosz Dąbrowski

 

Foto:
Foto:
Foto:
ZHP
nie, 16 września 2012 23:59
Data ostatniej edycji: so, 06 października 2012 19:11:34

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę