Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Rząd: Via Baltica przez Białystok!

Główne zdjęcie
Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Jan Kurylczyk
fot.: PUW

“Na ostatnim posiedzeniu Rządu ostatecznie podjęto decyzję, że Via Baltica przebiegać będzie przez Białystok.” Taka informację miał podać przebywający w środę w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Pełnomocnik Rządu ds. Budowy Dróg Krajowych i Autostrad - Jan Kurylczyk. Minister w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku uczestniczył w naradzie poświęconej problemom budowy dróg w województwie. Zdanie ministra Kurylczyka dotyczące przebiegu Via Baltica znalazło się na oficjalnej stronie internetowej PUW: “Ważną informacją, którą podał podczas spotkania minister Jan Kurylczyk jest przebieg drogi Via Baltica. Na ostatnim posiedzeniu Rządu ostatecznie podjęto decyzję, że Via Baltica przebiegać będzie przez Białystok.”


A oto cała informacja:
“W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Pełnomocnik Rządu ds. Budowy Dróg Krajowych i Autostrad Jan Kurylczyk, Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński, Marszałek Województwa Podlaskiego Janusz Krzyżewski, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Edward Gajerski oraz podlascy parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów.
Ożywiona dyskusja dotyczyła przede wszystkim budowy obwodnic w newralgicznych punktach jak Augustów, Suwałki czy Zambrów. Miasta te stały się przelotowymi dla tysięcy tirów poruszających się ku wschodniej granicy i w głąb Polski. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Tadeusz Topczewski przedstawił plany budowy i modernizacji dróg w województwie podlaskim. W tej chwili na budowę oczekuje siedem obwodnic w różnym stopniu zaawansowania prac. Dobrą informacją dla mieszkańców Augustowa jest obietnica złożona przez dyrektora Edwarda Gajerskiego, że budowa obwodnicy wokół tego miasta rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ostatnio w Augustowie doszło do protestów mieszkańców nie zgadzających się z intensywnym ruchem tirów przez miasto. Inne obwodnice czekające na realizację to drogi wokół Sztabina, Suchowoli, Białegostoku, Łomży i droga Sochonie - Choroszcz oraz Sokółka. Najpilniejsze inwestycje drogowe trzeba rozpocząć w Suwałkach. Prezydent tego miasta zgłaszał podczas narady z ministrem Kurylczykiem problemy komunikacyjne w tym mieście. Ważną informacją, którą podał podczas spotkania minister Jan Kurylczyk jest przebieg drogi Via Baltica. Na ostatnim posiedzeniu Rządu ostatecznie podjęto decyzję, że Via Baltica przebiegać będzie przez Białystok.
Minister Jan Kurylczyk wziął udział w konferencji prasowej a następnie udał się do Augustowa, by obejrzeć przebieg planowanej obwodnicy przez to miasto.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę