Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Zlot Przyjaźni

Zambrów Szkoła Podstawowa nr 3 25- 26 czerwca 2012

Pierwszy raz byłem na Zlocie „Przyjaźni” odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 3. Dawno nie byłem na zlocie zuchowo – harcerskim o takim specyficznym klimacie. Całkowity luz. Na zlot przyjechałem z „Bractwem Tęczy” i „Agapą” autokarem. I od tych dwóch drużyn dostałem zdjęcia z zlotu na stronę www hufca.

Po przyjeździe szybko zostawiliśmy plecaki w szkole i pojechaliśmy autobusem do kina by obejrzeć film fantastyczny „Avenger”. Po wyjściu z kina drużyny wyruszyły na wieczorny spacer po Zambrowie by wykonać otrzymane zadania.

Po dotarciu do szkoły był czas na porządki i posiłek. Późnym wieczorem zuchy i harcerze rysowali swoje wrażenia z filmu. Potem jeszcze wieczorne pląsy i śpiewania. Tak się zakończył dzień pełen wrażeń. Tylko starsi harcerze mieli jeszcze siłę by posiedzieć w szatni i porozmawiać o ważnych sprawach.

Jak wiadomo zuchy są twarde i zaczęły wstawać godzinę przed pobudką. Dzień się zaczął porządkami i pakowaniem, by później nic już nie przeszkadzało w zabawie. Tu chciałbym podziękować "Dziatwie Piłsudskiego" z Paproci i harcerzom z 33 ZDH za pomoc w układaniu koców i materaców. Około ósmej rano całość uczestników zlotu wyszła ze szkoły na zajęcia z musztry zakończone kolumną czwórkową i grantem (na trawie). Chwilę później odbył się apel, w czasie którego harcerze i zuchy mogli wykazać się umiejętnościami zdobytymi przed chwilą na zajęciach z musztry.

Gdy zuchy grały w „dwa ognie”, harcerze rozegrali mecz piłki nożnej. Zespoły grały sześcioosobowe. Zmierzyła się 21 DH z 33 DH, wspartą zuchami z 10 GZ . Mecz był wyrównany i zażarty. Dopiero w karnych wygrała 21 DH 2:1.

Po meczu starsi uczestnicy zlotu poszli zwiedzać wystawę granatów z ostatnich dwóch wojen. Można też było rzucić granatem ćwiczebnym. Co lepsi rzucający mało nie trafiali w stojący w pobliżu samochód.

W tym czasie zuchy robiły kwiaty z bibuły lub brały udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez dh. Marka Tymińskiego. Około godziny dwunastej uczestniczy zlotu zaczęli się przemieszczać w kierunku zambrowskiego „Caritasu”, gdzie czekały na nich kiełbaski z Grilla oraz puchary i dyplomy za udział.

phm. Sławomir Sienkiewicz

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę