Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Finał konkursu „W hołdzie ks. Lutosławskiemu”

Drozdowo muzeum i park 19 maja 2012

Od wczesnych godzin przedpołudniowych w sobotę 19 maja 2012 r. park Drozdowski przy Muzeum Przyrody rozbrzmiewał głosami młodych uczestników konkursu historycznego „W hołdzie pamięci księdza Kazimierza Lutosławskiego”. Przybyli oni na finał i wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości. Jednakże, aby przybliżyć im postać i działalność ks. Kazimierza harcerze z Łomży przygotowali dla finalistów grę harcerską po parku. Składała się ona z 8 punktów o tematyce harcerskiej, w czasie której dzieci w nagrodę za wykonane zadania otrzymywali fragmenty zdjęcia krzyża harcerskiego. Na ostatnim punkcie na podstawie obrazku zdjęcia należało ułożyć krzyż harcerski z naturalnych elementów zebranych w parku. Wszystkie patrole wykonywały zadania z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem.

Centralnym elementem spotkania w Drozdowie było jednak oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Łomży, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, firmę EGMONT. Należy nadmienić, że wśród laureatów był Tomasz Kutrzeba z 21 DH „Agapa – pomocna dłoń”, który zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: w imieniu p. wojewody – Sławomir Andruszewski (instruktor ZHP Hufca Białystok), starosta łomżyński Lech Szabłowski, wójt Piątnicy – Edward Łada. Część oficjalną uświetnił występ młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego z Zambrowa.

Po części oficjalnej uczestnicy udali się na poczęstunek, po którym odbyło się obrzędowe ognisko harcerskie. Przy wspólnym śpiewie nie zabrakło gawędy w wykonaniu drużynowego z Drozdowa z czasów powojennych p. Antoniego Zabielskiego. Przybliżył on młodzieży jak w jego młodości pracowali i bawili się harcerze. Wspomniał także o Górze Harcerce, na której kilkakrotnie spędzali noce w czasie wędrówek harcerskich. Wspólny krąg zakończył tę część uroczystości w Drozdowie. Po tak aktywnie przeżytych chwilach przybyło kilkoro chętnych wstąpienia do drużyn harcerskich.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę