Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wniosków pięć razy więcej niż pieniędzy

Aż 188 firm z województwa złożyło wnioski o wsparcie swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy ubiegają się łącznie o niemal 200 mln zł dofinansowania, przy czym dostępna pula środków na wsparcie to 11 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. To oznacza, że zdecydowana większość z ubiegających się wsparcia nie otrzyma.

Tak wielkie zainteresowanie dotacjami ma związek z kończącymi się już środkami na wsparcie przedsiębiorczości. Jak podaje Izabela Smaczna-Jórczykowska z Departament Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku zakończony w piątek konkurs był przedostatnim w ramach działania 1.4. RPOWP. Planowany jest jeszcze jeszcze ogłoszenie tylko jednego konkursu na dotacje inwestycyjne. Ma on zostać ogłoszony jesienią.
Dodajmy, że dotychczas wsparcie w ramach tego działania uzyskało 70 projektów z Łomży  i powiatu łomżyńskiego, a łączna wartość ich dofinansowania przekroczyła 200 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę