Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Przetarg na budowę obwodnicy Stawisk

Główne zdjęcie
Tak ma przebiegać obwodnica Stawisk

Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Stawisk w ciągu drogi ekspresowej S-61. Licząca 6,5 km długości obwodnica ma być wybudowana jako jednojezdniowa za wyjątkiem „węzła Stawiski” o długości ok,. 2,1 km, który będzie miał już docelowy standard dwujezdniowej drogi ekspresowej - po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami włączenia i wyłączenia. Firma, która wygra przetarg na wybudowanie obwodnicy będzie miała 15 miesięcy.

Obwodnica Stawisk ma przebiegać po zachodniej stronie miasteczka. Jak informuje Rafał Malinowski, rzeczni prasowy białostockiego oddziału GDDKiA, choć większość obwodnicy będzie zbudowana jako droga jednojezdniowa, wszelkie obiekty inżynierskie np. przepusty czy wiadukty mają być zbudowane pod drogę dwujezdniową. Na obwodnicy Stawisk zaplanowano m.in. budowę wiaduktów pełniących funkcje ekologiczne oraz budowę mostu przez rzekę Dzierzbię. Budowany od razu jako dwujezdniowy węzeł „Stawiski” to bezkolizyjne skrzyżowanie ekspresowej S-61 z drogą wojewódzką Nr 647.

Obwodnica Stawisk, podobnie jak obwodnica Szczuczyna na której budowę przetargu jeszcze nie ogłoszono, mają być budowane z wykorzystaniem dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W przypadku Stawisk jej koszt - według PORPW - szacowany jest na ok. 167 mln zł, a unijne wsparcie miałoby wynieść 33 mln zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę