Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zlot dh "Szarego"

Łomża 9-11 marca 2012

W tegorocznym zlocie udział wzięło dwanaście patroli harcerskich, zuchowych i wędrowniczych, oraz kilka reprezentacji poczt harcerskich z całej Polski.

Zlot był jak co roku – ten wie kto był w poprzednich latach. Więc dla tych co nie byli opowiem co było. Zlot Druha Szarego tradycyjnie odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Pierwsi pojawili się uczestnicy i komendant imprezy dh hm. H. F. Karwowski. W chwilę później (a może wcześniej?) dotarła grupa kwatermistrzowska z sprzętem pod wezwaniem dh Grześka. Późnym wieczorem przybył dh oboźny, ten sam od kilku lat –pwd. Michał Krupa.

Zlot rozpoczął się uroczystym apelem. Po apelu w planie były śpiewanki dla chętnych, których jednak zabrakło, ponieważ harcerze woleli spędzać czas z dawno niewidzianymi przyjaciółmi z innych miejscowości. Po ogłoszeniu Ciszy nocnej integracja przeniosła się do szatni.

Drugiego dnia po wczesnej pobudce, śniadaniu i przygotowaniu do drogi wszyscy uczestnicy zlotu pojechali autobusem do Drozdowa. To był wesoły, żółty, rozśpiewany, harcerski autobus, a że trochę ciasno było - nic to. Po dotarciu na miejsce harcerze oczekiwali na krzyż, niezbędny do przeprowadzenia drogi krzyżowej, która rozpoczęła pobyt w Drozdowie. Następnie uczestnicy mieli okazje zwiedzić muzeum i wystawę harcerską, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Po raz kolejny okazało się, że muzeum jest za małe by pomieścić uczestników zlotu. Jak już wszyscy zwiedzili, to co mieli zwiedzić i napili się herbaty – ruszali w drogę powrotną do Łomży według wskazówek otrzymanych od dh Damiana.

Harcerze, po powrocie do szkoły mieli czas na zjedzenie ciepłego bigosu, na odpoczynek, a także na wzięcie udziału w różnych konkursach sprawdzających wiedzę z historii harcerstwa . Na drugą noc zlotu przybyły zuchy z 4 WDH „Panteon".

Na uroczystą wieczornicę niespodziewanie przybyła reprezentacja 59 ŁDH „Ptaki Ptakom”. Po wieczornicy harcerze mieli możliwość wystąpić w festiwalu piosenek i pląsów.

Ostatniego dnia po pobudce i sprzątaniu szkoły część uczestników zlotu udała się do najbliższego kościoła na Mszę Świętą. Na apelu kończącym dh komendant podsumował zlot, wręczając trzy puchary, z których jeden trafił do 21 DH „Agapa Pomocna Dłoń” z Jedwabnego, a także zaprosił na XX Zlot, który odbędzie się już za rok.

phm. Sławomir Sienkiewicz.

 

gaweda dh "Hurgaana"

wieczornica

p.s. Dziękuję pwd. Bartoszowi Dąbrowskiemu za pomoc w napisaniu tekstu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę