Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża „przeprosiła się” z Suwalską SSE

Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży nie będzie. Po niemal roku zabiegów o utworzenie w mieście jej podstrefy minister gospodarki nie wyraził zgody na rozszerzenie terytorium działania W-MSSE o Łomżę, i – jak podaje ratusz - zasugerował „aby rozważyć wejście Łomży do Suwalskiej SSE”. Władze miasta na to przystały.

Jak podaje Łukasz Czech dziś w łomżyńskim ratuszu odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli  prezydent Łomży, wójtowie gmin Łomża i Piątnica a także  Jerzy Siwkiewicz wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Robert Żyliński prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Podczas spotkania Prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej potwierdził, że jest zainteresowany włączeniem terenów w Łomży do kierowanej przez siebie Strefy – podaje Czech. -  Ustalono również, że w najbliższych dniach władze Łomży wystąpią z oficjalnym wnioskiem do Zarządu SSSE o włączenie terenów naszego miasta do tej strefy. Do wniosku załączonych zostanie 5 listów intencyjnych od podmiotów gospodarczych, które już wyraziły chęć inwestowania w łomżyńskiej podstrefie strefy ekonomicznej.
Suwalska SSE ma także „przejąć” prawa i obowiązki wynikające z listu intencyjnego podpisanego w kwietniu ubiegłego przez włodarzy miasta i okolicznych gmin z Warmińsko – Mazurską SSE.

Przypomnijmy pierwsze informacje o planach utworzenia w Łomży podstrefy ekonomicznej pojawiły się na początku 2007 roku. Poprzednie władze miasta i Strefy deklarowały zaangażowanie i obiecały, że wszystko pójdzie bardzo szybko a podstrefa powstanie w ciągu kilku miesięcy.   Tak się jednak nie stało mimo. Na początku 2010 roku dwie stałe Komisje Rady Miasta podjęły się próby wyjaśnienia czemu tak się stało i kto zawinił, ale... to też się nie udało.
Po zmianie władz miasta -nowy prezydent Mieczysław Czerniawski – 21 stycznia 2011 roku ogłosił, że chce aby w Łomży podsterfę utworzyła nie SSSE a W-MSSE. W kwietniu on i wójtowie Piątnicy i Łomży podpisali z W-MSSE list intencyjny.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę