Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju 2011

22 grudnia 2011 Łomża

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym harcerze w całej Polsce spotykają się ze sobą i roznoszą Betlejemski Ogień wszystkim swoim przyjaciołom i sojusznikom. Tak też było w tym roku. 22 grudnia 2011 r., jak co roku do Łomży na Stary Rynek przybyli harcerze ze wszystkich drużyn z terenu działania Hufca Nadnarwiańskiego, aby spotkać się ze sobą przy wspólnym ogniu złożyć sobie życzenia. O godz. 16.30 zapłonęło skromne ognisko od Światła Betlejemskiego, przywiezionego w tym roku z Warszawy ze spotkania Rady Naczelnej ZHP. Ogień rozpalił Pan Prezydent Miasta Łomża – Mieczysław Czerniawski oraz wicestarosta phm. Krzysztof Kozicki oraz ojciec Jan Bońkowski – zakonnik, który przez wiele lat prowadził harcerstwo na Białorusi. Na Starym Rynku zabrzmiała z ust harcerzy i sympatyków druhen w szarych i druhów w zielonych mundurach pieśń „Płonie ognisko i szumią knieje...”.

Nad głowami szumiała srebrna łomżyńska choinka, na którą kpt. Krzysztof Milewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wwoził już po raz trzeci w życiu świąteczne ozdoby. Ich twórcami są dzieci z łomżyńskich przedszkoli i szkół podstawowych, biorące udział w corocznym konkursie plastycznym „Zaczarowane święta po kurpiowsku”. Prace oceniali jurorzy: Michalina Jankowska, Mateusz Modzelewski i Marek Piotrowski. Pierwsze miejsca i nagrody otrzymali: Julia Dąbrowska i Kacper Sierzputowski z Niepublicznego Przedszkola Mały Artysta, Zofia Nagórska i Julia Maria Nagórska oraz Aleksandra Wołkowicz z SP nr 5 (kat. klasy I - III), a także Natalia Warnajtys z SP nr 2 w Łomży. Wyróżnienia zbiorowe ucieszyły grupę III z Publicznego Przedszkola nr 2 i PP nr 14 oraz klasę I b z SP nr 2. Wyróżnienie specjalne otrzymały pod choinkę nauczycielki przedszkola Mały Artysta. Pan Prezydent wraz z Panią Wiceprezydent Mirosławą Kluczek wręczyli nagrody laureatom tego konkursu.

Po pół godzinie Betlejemskie Światło Pokoju poniesiono w różne strony miasta, lecz najjaśniej świeciło ono po drodze do siedziby Hufca Łomża przy ul. Polowej, gdzie harcerki i harcerze kilku pokoleń dzielili się opłatkiem, śpiewem i dobrym słowem na święta i Nowy Rok. Na spotkanie w Łomży przybyła także dh. Ania z Komorowa, aby odpalić światło Betlejemskie dla swoich harcerzy. Cieszymy się, że to kolejne środowisko, które nawiązało z nami współpracę.

Po spotkaniu na Starym Rynku harcerze i zuchy udali się do sali kominkowej w Domu Harcerza. Po krótkim czytaniu i gawędzie dh. Bońkowskiego „Huragana” uczestnicy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Po ponad 2 godzinach spotkania opłatkowego wszyscy ze światłem wrócili do swoich miejscowości, aby przekazywać dalej Betlejemskie Światło i świąteczną atmosferę w swoich środowiskach.

hm. Dorota Górska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę