Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża dla inwestorów?

W półtora roku działki przy ulicy Akademickiej w Łomży zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które mają zostać włączone do planowanej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Koszt uzbrojenia terenu przekracza 1,9 mln zł, ale większość środków 1,4 mln zł ma pochodzić z dofinansowania unijnego.

Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd postanowił wesprzeć m.in. projekt Łomży. Pieniądze (znacznie większe niż Łomża) z Regionalnego Programu Operacyjnego na przygotowanie działek pod inwestycje otrzymać ma także gmina Narewka, gdzie uzbrojonych zostanie 9,5 ha terenu.
- Dotacje dla Łomży i Narewki  - w sumie około 4,9 mln zł - finansowane będą z puli przeznaczonej w Regionalnym Programie Operacyjnym na przygotowanie terenów pod inwestycje (działanie 1.2.1.) - informuje Kwasowski. - Dotychczas ze wsparcia na ten cel skorzystały cztery gminy: Łapy, Czyżew, Wysokie Mazowieckie i Białystok. Kolejne samorządy mogą złożyć wnioski o dofinansowanie w dowolnym momencie – konkurs na dotacje ma bowiem charakter otwarty.
Do podziału zostało jeszcze ok. 6 mln euro.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę