Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Można będzie budować obwodnice Stawisk i Szczuczyna

Główne zdjęcie
Obwodnica Stawisk

Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację obwodnic Stawisk i Szczuczyna. Mają to być pierwsze zbudowane odcinki drogi ekspresowej S61 (Via Baltica). - Rozpoczęcie budowy planujemy na II kwartał przyszłego roku (2012), dwa lata później - możliwe nawet że pod koniec 2013r - obie obwodnice powinny być gotowe - mówił Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA.

Zarówno obwodnice Stawisk jak i Szczuczyna mają mijać miejscowości po zachodniej stronie. Przebiegi obu już wiosną ubiegłego roku zatwierdził Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydając stosowne decyzje środowiskowe. Wydanie przez wojewodę zezwoleń na realizację inwestycji drogowej zakończy ostatecznie „papierkowy” okres tych inwestycji.
Obwodnica Szczuczyna ma mieć długość 8,007km, a Stawisk 6,49km. Wydane przez wojewodę decyzje budowy obwodnic wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi - węzły drogowe, skrzyżowania, most, wiadukty, drogi dojazdowe, autobusowe itp. oraz zatwierdzeniem podziału nieruchomości.
Jak podaje Emila Jachimska z biura prasowego Wojewody Podlaskiego obie obwodnice będą posiadały takie same odcinki drogi o długości 2100 km (każda), zaprojektowane jako dwujezdniowe, pozostałe odcinki tych dróg będą realizowane jako jednojezdniowe.

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna mają być zbudowane z wykorzystaniem dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Kosztorysy obu opiewają na kwoty  niemal 111 mln zł w przypadku Stawisk i ponad 165 mln zł w przypadku Szczuczyna. Z funduszy unijnych na pierwsza z nich ma iść ponad 27, a na drugą ponad 40 mln zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę