Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Via Baltica powstanie... bo jest ważna dla UE

"Rail Baltica i Via Baltica zostaną zrealizowane, ponieważ są to ważne projekty komunikacyjne dla Unii Europejskiej" - mówi odpowiedzialny za transport wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Siim Kallas. Chodzi o szybkie połączenia drogowe i kolejowe. Będą one realizowane również w województwie podlaskim. Siim Kallas zapewnia, że te inwestycje Unia Europejska będzie wspierać finansowo.

"Jest to wielki korytarz transportowy z północy na południe - drogowy i kolejowy. Polski rząd jest gotowy do realizacji, mieliśmy kilka spotkań w tej sprawie w ciągu ostatniego roku. Aby ten europejski projekt został zrealizowany, wszystko zależy od działań czterech rządów" - stwierdza.

W piątek (02.11) w Tallinie - stolicy Estonii - prezydenci państw nadbałtyckich oraz Polski wzięli m.in. udział w prezentacji projektu Rail Baltica. Jest to projekt linii kolejowej, będącej - wraz z połączeniem drogowym Via Baltica - elementem transeuropejskiego korytarza transportowego łączącego Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę