Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydent szuka inwestorów do Podstrefy

Między innymi za pośrednictwem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej prezydent Łomży zwrócił się do przedsiębiorców chętnych o zainwestowanie w planowanej do utworzenia w mieście Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej o składanie listów intencyjnych. - Przesłaliśmy list prezydenta do wszystkich naszych członków i liczymy, że może ktoś będzie tym zainteresowany – mówi Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H, dodając, że przed czterema laty, gdy po raz pierwszy szukano inwestorów do łomżyńskiej podstrefy zgłosiło się blisko 10 chętnych.

- Jeśli teraz zgłosiło by się dwóch, to byłoby dobrze, bo chodzi o to aby proceduralnie wreszcie ta strefa mogła w Łomży ruszyć.  Jak już powstanie to łatwiej będzie znaleźć do niej kolejne firmy mówi Maciej Zajkowski.
W liście do przedsiębiorców podpisanym przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza, który jest też pełnomocnikiem prezydenta do tworzenia podstefy ekonomicznej w Łomży czytamy, że listy intencyjne od zainteresowanych przedsiębiorców są teraz niezbędne.
- Prace trwające nad tworzeniem Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej wymagają, w chwili obecnej, rozeznania zainteresowania wśród przedsiębiorców działalnością w ramach specjalnej strefy ekonomicznej – napisał Dobosz.
Wiceprezydent zachęca przedsiębiorców wskazując zalety prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej.
- To możliwość odliczenia od wypracowanych zysków do 70% procent poniesionych nakładów inwestycyjnych oraz zwolnienia przez Miasto z podatku od nieruchomości - czytamy. - Wielkość zwolnienia uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa. Minimalne nakłady na gruntach nabytych od strefy powinny wynieść min 100.000 EUR przy zatrudnieniu minimum 2 osób.

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby prowadzić działalność gospodarczą w podstrefie specjalnej strefy ekonomicznej w Łomży listy intencyjne mogą składać przez dwa miesiące w Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, pokój 124.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę