Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Bruksela zatwierdza Via Balticę przez Łomżę

Główne zdjęcie
Via Baltica „narysowana” przez ekspertów Scott Wilson

Według przedstawionej kilka dni temu przez Komisję Europejską propozycji przebiegu unijnych korytarzy transportowych, Via Baltica przebiega przez Łomżę. Jak podała Gazeta Wyborcza Komisja potwierdza przebieg szlaku, przyjęty w 2009 roku przez polski rząd.

Przypomnijmy przebieg Via Baltica przez Łomżę jako wariant najlepszy wskazała firma Scott Wilson która opracowała dokument o nazwie „Strategia rozwoju I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego. Część I - korytarz drogowy, tzw. Via Baltica”. To właśnie na podstawie tego opracowania rząd zmienił rozporządzenie o przebiegu autostrad i dróg ekspresowych w Polsce, wpisując na listę dróg ekspresowych S-61 (Ostrów Mazowiecka – Łomża – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko (granica państwa)).
Przedstawione przez Komisję  Europejską nowe przebiegi korytarzy transportowych już chyba ostatecznie „przyklepują” zmienia przebieg Via Baltica z wariantu przez Białystok na ten przez Łomżę i Ełk.
Stanowisko Brukseli zatwierdza też przebieg innego z komunikacyjnych szlaków Polski północno-wschodniej - kolejowej Rail Baltiki, która do krajów bałtyckich ma prowadzić z Warszawy przez Białystok, Ełk i Suwałki.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę