Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Hufca

15 października 2011 Łomża

W dniu 15 października 2011 r. odbył się Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży. Pełnomocnikiem Chorągwi na Zjazd była dh. hm. Jolanta Woźniczka. Na Zjazd przybył także Komendant Chorągwi hm. Andrzej Bajkowski. W części roboczej Zjazd wybrał przewodniczącego Zjazdu hm. Adama Marka Frączka, protokolantki oraz komisje zjazdowe: wyborczą, skrutacyjną, uchwał i wniosków.

Po uroczystym otwarciu Zjazdu hm. Dorota Górska przedstawiła sprawozdanie z działalności komendanta i komendy Hufca. W krótkiej prezentacji przedstawiła najważniejsze zadania i inicjatywy realizowane przez Hufiec, realizacje strategii rozwoju Hufca, a także problemy finansowe związane z koniecznością przeprowadzenia remontu dachu w Domu Harcerza. Mimo zadłużenia Hufca na ok. 20 tys. zł przedstawiła możliwości wyjścia z zadłużenia, ale także konieczność dyscypliny finansowej. Zaapelowała także do delegatów o systematyczne regulowanie zobowiązań składkowych przez drużyny.

W następnym punkcie obrad dh. pełnomocnik komendanta Chorągwi, hm. Jolanta Woźniczka odczytała informację o realizacji zadań statutowych w imieniu komendanta chorągwi hm. Andrzeja Bajkowskiego, po którym głos zabrał komendant chorągwi. Wskazał na konieczność opracowania planu naprawczego finansów hufca, należy uregulować składki członkowskie za 2011 r. Ponadto zaapelował, aby występować z wnioskami do chorągwi o odznaczenia dla instruktorów hufca, oraz o większą kontrolę skarbnika nad finansami hufca. Na zakończenie wystąpienia podziękował dh. Komendant za pracę na rzecz społeczności harcerskiej Hufca Łomża i wręczył komplet książek.

Komisja Rewizyjna przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności oraz wniosek o absolutorium ustępującym władzom, który został pozytywnie przyjęty przez Zjazd.

W kolejnej części zjazdu odbyła się burzliwa dyskusja. Rozpoczęła ją Dh. Teresa Niklewicz, która zwróciła się do komendanta Chorągwi z zapytaniem, jakie kroki podjęła chorągiew w sprawie odzyskania pieniędzy od phm. Michała Truszkowskiego. Wskazała jednocześnie, że winę za nieprawidłowości finansowe tego młodego komendanta ponosi Komenda Chorągwi i księgowa, gdyż nie reagowano na nierzetelność w prowadzeniu dokumentacji finansowej za tamten okres. Ponadto nie informowano Hufca o tym, że część zadłużenia było spłacane, a kwotę tę nie przeznaczono na spłatę zadłużenia składkowego hufca za okres 2005/2006, co było uchwalone na poprzednich zjazdach. Po długiej dyskusji na ten temat Zjazd uznał, że należy wyegzekwować ściągnięcie zadłużenia od Michała Truszkowskiego.

Poruszono także temat składek członkowskich ściąganych od harcerzy. Dh. Pyczot wskazał, że skoro jego drużyna tyle pracuje na rzecz innych, to jego harcerze nie powinni składek płacić, bo nic z tego nie mają. Dyskusja na ten temat była bardzo burzliwa i wywołała bardzo dużo emocji (nie zawsze pozytywnych).

Po Zjeździe odbyło się spotkanie instruktorskie z okazji Dnia Instruktora, podczas którego wręczone zostały podziękowania dla instruktorów oraz niebieskie koszulki hufcowe.

Zjazd udzielił absolutorium ustępującym władzom i wybrał nowe w składzie:

hm. Dorota Górska - komendant hufca

komenda:

- hm. Adam Frączek

-phm. Małgorzata Modzelewska

- phm. Lidia Grad

- pwd. Natalia Kłosińska

komisja rewizyjna:

- hm. Mirosław Walczyk "Mongoł"

- phm. Barbara Piątek

- phm. Ewa Gutowska

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę