Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Via Baltica w rezerwie

Główne zdjęcie
Tak (najprawdopodobniej) ma przebiegać Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę do Szczuczyna.

Wszystko wskazuje na to, że Via Baltica, czyli międzynarodowa, ekspresowa droga przez Łomżę nie powstanie szybko. Dotychczas oficjalnie mówiono, że ma być wybudowana w nowej perspektywie finansowej, czyli w latach 2014-2020. Okazuje, że wcale nie jest to pewne. Z pisma Ministerstwa Infrastruktury do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do którego dotarła „Gazeta Wyborcza” wynika, że Via Baltica jest w planach ale rezerwowych, a rezerwowe inwestycje powstaną dopiero „w przypadku otrzymania większych środków” z nowego budżetu UE.

Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński poinformował „Gazetę”, że resort nie ma jeszcze informacji, ile pieniędzy na budowę dróg dostanie Polska w nowym budżecie UE. Ale potwierdził, że przygotowano wstępną listę inwestycji, które mogą dostać unijne dopłaty. Na ten cel potrzeba 50 mld zł, plus dodatkowo 15 mld zł na budowę nowych obwodnic.
Na liście rezerwowej Ministerstwo Infrastruktury umieściło projekty za niemal 25 mld zł. To ukończenie budowy autostrady A18 z Legnicy do granicy z Niemcami, drogi ekspresowej S5 z Poznania przez Bydgoszcz do Grudziądza oraz budowy drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą i ekspresowej dziewiętnastki między Lublinem a Rzeszowem.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę